«Проблема з переведенням Академії сухопутних військ зі Львова видумана. Всі спеціалісти залишаються там вчитися й далі», — Степан Полторак

21 червня 2017, 13:00 | ID: 31382

“Національна академія Сухопутних військ, яка знаходиться у Львові, є провідним вищим навчальним закладом Сухопутних військ і в цілому Збройних Сил України. За останні декілька років набір в Академію збільшився вдвічі, за останній рік Академія профінансована на розвиток матеріально-навчальної бази на 90 мільйонів. Тільки за останній рік в Академії сухопутних військ введено в дію 14 тисяч квадратних метрів інфраструктури, яка забезпечує якісну підготовку офіцерів для Збройних Сил. Ніяких пересувань, зменшення набору або перекидання зі Львова в інші населені пункти набору, інститутів не планувалось, не планується і в планах немає такого. Тому ця проблема видумана, всі спеціалісти, які вчилися у Львові, залишаються там вчитися і далі”. На цьому сьогодні, 21 червня, наголосив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак журналістам перед засіданням Уряду.

Він пояснив це питання відповідно до ситуації, що склалася.

– Колегія Міністерства оборони прийняла рішення про створення на базі факультету Харківського танкового університету, який зараз готує спеціалістів для Збройних Сил, підняти статус цього факультету, і я зараз буду говорити з такою пропозицією перед Урядом, та збільшити набір.  Спеціалісти, які готуються у Харкові і у Львові, ніякого відношення один до одного не мають, вони не пересікаються, у Львові готують одних спеціалістів, у Харкові – інших. Крім того, це необхідно зробити тому, що у Харкові є відповідна навчально-матеріальна база для підготовки технічних працівників, в Харкові є Конструкторське бюро імені Морозова, є танковий завод, – зазначив Міністр оборони України.

– Ми уже пройшли той час, коли, ви пам’ятаєте, у 2014 році у нас в Луганську, Донецьку не було жодної військової частини, практично, бойової. І все це призвело до таких серйозних наслідків. Тому факультет зараз є, я сподіваюсь, що уряд підтримає – буде інститут. Це надасть можливість не тільки розширити і перекрити потреби в офіцерах для Збройних Сил за певним напрямом діяльності, але й надасть можливість розгорнути мобілізаційний ресурс і покласти на інститут мобілізаційне завдання. Це дуже важливо, враховуючи напрямок загрози з боку Російської Федерації, – сказав генерал армії України Степан Полторак.

Міністр оборони України наголосив, що це рішення абсолютно продумане, виважене.

– І я не знаю, чому це питання піднімається у пресі, тому що не читається інформація, яку ми подали і те рішення, яке було прийняте на Колегії. Там жодного слова про львівську Академію сухопутних військ немає, – сказав Міністр оборони України.