На Житомирщині жінки-офіцери ВДВ успішно виконали вогневі завдання з міномету

18 травня 2017, 16:13 | ID: 30354
На Житомирщині жінки-офіцери ВДВ успішно виконали вогневі завдання з міномету На Житомирщині жінки-офіцери ВДВ успішно виконали вогневі завдання з міномету На Житомирщині жінки-офіцери ВДВ успішно виконали вогневі завдання з міномету На Житомирщині жінки-офіцери ВДВ успішно виконали вогневі завдання з міномету На Житомирщині жінки-офіцери ВДВ успішно виконали вогневі завдання з міномету На Житомирщині жінки-офіцери ВДВ успішно виконали вогневі завдання з міномету На Житомирщині жінки-офіцери ВДВ успішно виконали вогневі завдання з міномету На Житомирщині жінки-офіцери ВДВ успішно виконали вогневі завдання з міномету На Житомирщині жінки-офіцери ВДВ успішно виконали вогневі завдання з міномету

Відповідно до плану індивідуальної підготовки офіцерів, у 199 Начальному центрі Високомобільних десантних ЗС України військ передбачено відпрацювання різних вправ та нормативів із застосування озброєння, в тому числі і важкого.

На загальновійськовому полігоні офіцери-жінки, які проходять службу на посадах в структурних підрозділах Навчального центру виконували вогневі завдання з 82-х міліметрового міномету.

Під чітким керівництвом інструкторів та офіцерів з бойовим досвідом, кожна жінка спробувала себе в ролі командира розрахунку, навідника та номеру мінометної обслуги.

Офіцери ВДВ ЗС України повинні вміти володіти будь-якою зброєю та військової технікою, мати добру фізичну підготовку, моральну стійкість та високий бойовий дух.

За словами керівника занять, підготовка жінок складалася з теоретичної та практичної частини. Спочатку вони вивчали загальну будову міномета, його технічні характеристики, типи боєприпасів тощо. І лише після цього були допущенні до виконання практичних стрільб.

– Дівчата чітко та впевнено відпрацювали визначені нормативи та вогневі завдання. Я повністю задоволений результатом, – розповів офіцер-артилерист.

Самі ж десантниці кажуть, що за потреби жінка-військовослужбовець, а тим більше офіцер ВДВ – має опановувати будь-які посади, не тільки штатні, а й прагнути до чогось більшого. Наприклад, впевнено вправлятися із будь-яким видом зброї або бойовою технікою.

– В наш час не лише чоловікам, а й жінкам доводиться брати участь в АТО. А так, як ми проходимо службу у ВДВ ЗС України, – для нас це дуже корисно, – зауважила офіцер Навчального центру ВДВ майор Аліна Кіктенко.

Такої ж думки і решта жінок військовослужбовців ВДВ, яким також раніше не доводилося виконувати подібні вправи. Кажуть, що враження дійсно незабутні, було багато переживань, але це справа не тільки для військових чоловіків, а й для жінок. За потреби кожна з них тепер зможе правильно навести артилерійську систему та вразити противника мінометним вогнем.

Прес-служба Командування Високомобільних десантних військ ЗС України