Стан комплектування офіцерських посад дозволяє Збройним Силам України виконувати завдання в повному обсязі

17 травня 2017, 13:25 | ID: 30305

У зв’язку з поширенням деякими інтернет-виданнями критичної інформації щодо стану укомплектованості Збройних Сил України офіцерськими кадрами повідомляється, що з початку цього року контракт з Українським військом уклало близько 13 тисяч військовослужбовців, серед яких майже тисяча офіцерів.

Також на офіцерські посади у бойових військових частинах призначено понад 300 осіб сержантського та старшинського складу, які пройшли необхідну курсову підготовку при вищих військових навчальних закладах та отримали військове звання “молодший лейтенант”. Проведено дострокові випуски слухачів і курсантів у вищих військових навчальних закладах.

Минулого року контракт зі Збройними Силами України підписало понад 69 тисяч військовослужбовців, із яких 7,5 тисяч – офіцери. Порівняно з 2015 роком, кількість прийнятих офіцерів запасу збільшилась у 5 разів.

Велике значення в питанні комплектування Збройних Сил України військовослужбовцями за контрактом мав підписаний Главою держави в листопаді минулого року Указ “Про внесення змін до Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України” (від 14.11.2016 № 503), яким розширене коло посадових осіб, що в межах компетенції мають право оперативно здійснювати прийняття офіцерів запасу на військову службу за контрактом.

Наразі у Міністерстві оборони України проводяться заходи підготовки до призову громадян України віком до 43 років, які закінчили навчання за програмою підготовки офіцерів запасу, не проходили військову службу і придатні до її проходження за станом здоров’я.

Передбачається їх підготовка як військово-навченого ресурсу з подальшим призначенням на посади до військових частин та зарахуванням до оперативного резерву першої черги після їх звільнення.

Слід зазначити, що на призваних офіцерів запасу поширюватимуться всі норми соціального захисту, якими користуються кадрові військовослужбовці. На період служби за ними зберігатиметься місце попередньої роботи та середній розмір заробітної плати, вони отримуватимуть грошове забезпечення на рівні з кадровими офіцерами Збройних Сил України.