Остаточний висновок щодо причин вибуху міномету “Молот” 30 березня 2017 року буде зроблено після проведення вибухо-технічної експертизи

04 травня 2017, 16:23 | ID: 29896

Остаточний висновок щодо причин та обставин, що призвели до вибуху міномету М 120-15 “Молот” та загибелі військовослужбовців ЗС України в районі проведення Антитерористичної операції 30 березня 2017 року, можна буде зробити після проведення вибухо-технічної експертизи в рамках досудового розслідування, яке проводиться військовою прокуратурою Донецького гарнізону.

Про це сьогодні, 4 травня 2017 року повідомили в Озброєнні Командування Сухопутних військ Збройних Сил України.

Так, 4 квітня 2017 року слідчим військової прокуратури Донецького гарнізону до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 414 КК України “Порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення”, за фактом необережного поводження з мінометом М 120-15 “Молот”.

З метою встановлення причини пошкодження міномету “Молот”, на виконання рішення керівництва Збройних Сил України було створено робочу групу, до складу якої увійшли представники структурних підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України. Комісія працювала безпосередньо на місці події.

Варто зазначити, що міномет М 120-15 “Молот” у військових частинах Збройних Сил України допущено до експлуатації у порядку, передбаченому Постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2015 року № 345.

На підставі наказу директора Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України від 17 червня 2016 року № 123 (зі змінами), наразі проводяться державні випробування дослідного зразка міномету.

За результатами роботи науково-аналітичної групи Міністерства оборони України та пропозицій комісії з проведення державних випробувань, на дослідному зразку проводяться доопрацювання, по завершенню яких державні випробування буде продовжено.