Роз’яснення щодо створення Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних

22 квітня 2017, 09:15 | ID: 29562

Відповідно до Закону України “Про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних” від 16.03.2017 № 1951-VIII Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних – це автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збору, зберігання, обробки та використання даних про військовозобов’язаних (призовників), створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Основними завданнями Реєстру є:

ведення військового обліку громадян України – військовозобов’язаних (призовників);

планування та виконання заходів з мобілізації, призову на строкову військову службу, прийняття на військову службу за контрактом;

інформаційне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями військового обліку.

Військовозобов’язані (призовники) зобов’язані подавати до органу ведення Реєстру (районного (міського) військового комісаріату) достовірну інформацію про свої персональні дані, які вносяться до Реєстру. При цьому обмеження Конституційних прав і свобод громадян Реєстром не передбачені, зокрема, щодо перетину державного кордону.

До Реєстру заносяться та зберігаються в базі даних персональні та службові дані про військовозобов’язаних (призовників).

Органами ведення Реєстру визначено районні (міські) військові комісаріати. Доступ до бази даних Реєстру матимуть районні, міські, обласні військові комісаріати та визначені органи військового управління.

Відповідно до вимог статті 38 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, органи виконавчої влади, інші державні органи та військовозобов’язані (призовники) повідомляють про всі зміни, які відбулись у військовозобов’язаних (призовників) до районних (міських) військових комісаріатів у 7-денний термін.

Внесення змін до персональних та службових даних військовозобов’язаних (призовників) на підставі відомостей від органів виконавчої влади, інших державних органів та військовозобов’язаних (призовників) здійснюється районними (міськими) військовими комісаріатами.

Генеральним штабом Збройних Сил України створена Комплексна система захисту інформації, яка забезпечить збереження персональних та службових даних військовозобов’язаних (призовників) та виключить можливість отримання її сторонніми особами.

Загальні строки створення Реєстру, визначені Законом, становлять протягом двох років.

Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України