Персонал Військового госпіталю м. Полтави вживає заходів щодо покращення лікування бійців АТО

21 лютого 2017, 18:42 | ID: 27623

У зв’язку з поширенням деякими інтернет-виданнями критичного матеріалу щодо умов лікування військовослужбовців Збройних Сил України у Військовому госпіталі м. Полтава Військово-медичний департамент Міністерства оборони України повідомляє наступне.

За 2014-2015 роки через госпіталь пройшло більше 2000 поранених, травмованих та хворих учасників АТО. Завантаженість госпіталю становила 150-200%.

За цей час за допомогою держави, спонсорів, волонтерів та силами особового складу були відремонтовані всі палати та приміщення терапевтичного відділення (за виключенням санвузла), більшість палат і приміщень хірургічного та неврологічного відділень, частково відремонтовані фасади лікувальних корпусів, замінена електромережа інфекційного відділення.

За допомогою спонсорів, громадських організацій та волонтерів встановлено 40 пластикових вікон – у першу чергу, в палатах та операційному блоці. Залишилося замінити 28 вікон, переважно, в коридорах та санвузлах.

Минулого року госпіталь отримав рентгенівський цифровий апарат “Аспект” вартістю 569 тисяч гривень, гастрофіброскоп GIF в комплекті з ендоскопічним джерелом світла CLK на суму 411 тисяча 200 гривень та інше медичне майно.

На цей час силами господарчого відділення госпіталю спільно з фахівцями квартирно-експлуатаційного відділу м. Полтави проводиться ремонт санітарних вузлів. У результаті взаємодії керівництва госпіталю з Полтавською обласною радою військовій частині виділено 150 тисяч гривень для проведення поточних ремонтів, заміни вікон та вхідних дверей. До Полтавської обласної ради направлена заявка на виділення ще 200 тисяч гривень для ремонту операційного блоку хірургічного відділення.

За останні три роки фактів браку медикаментів або пропозицій хворим і пораненим військовослужбовцям, які виконують завдання в районі проведення АТО, придбати ліки власним коштом не зафіксовано.

Планом асигнувань на 2017 рік на придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів полтавському військовому госпіталю виділено 2 мільйона 300 тисяч гривень. Запланована закупівля медичного обладнання на 4 мільйона 905 тисяч гривень.

На даний час лікувально-діагностичні відділення госпіталю забезпечені медичним майном та апаратурою на 85%. Термін експлуатації апаратури госпіталю становить від 10 до 35 років, вона перебуває в робочому стані та ремонтується із залученням профільних фахівців. Щороку проводиться планування кошторисних призначень на поточний або капітальний ремонт апаратури.

Водночас, у Військовому госпіталі м. Полтава дійсно мав місце факт, коли медична сестра запропонувала одному із пацієнтів – учасників АТО підписати відмову від медико-психологічної реабілітації. За зазначеним фактом командиром військової частини призначене службове розслідування. На даний час документи щодо направлення військовослужбовця до Центру медичної реабілітації та санаторного лікування “Трускавецький” оформлені і направлені на погодження до Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України.ОСТАННІ НОВИНИ