У Збройних Силах України продовжує вдосконалюватись система підготовки військово-медичного персоналу за стандартами НАТО

08 лютого 2017, 14:30 | ID: 27238

У зв’язку з критикою у соціальних мережах щодо професійної підготовки та подальшого використання за призначенням інструкторів з тактичної медицини у Збройних Силах України повідомляється, що на даний час в Українському війську створена та продовжує вдосконалюватись система підготовки військовослужбовців та військово-медичного персоналу відповідно до стандартів НАТО.

На цей час у Збройних Силах України підготовлено за міжнародними стандартами 225 інструкторів з тактичної медицини, які мають відповідні сертифікати.

Зокрема, для Сухопутних військ Збройних Сил України – 119, Повітряних Сил Збройних Сил України – 28, Військово-Морських Сил Збройних сил України – 17, Високомобільних десантних військ – 20, Сил спеціальних операцій – 33, Української військово-медичної академії – 8.

Нині всі зазначені інструктори здійснюють підготовку особового складу.

У 169-му навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України “Десна” створено спеціалізований навчальний підрозділ – медичну роту. За 2016 рік навчальна медична рота підготувала 842 медичних фахівця.

Триває робота зі створення Центру тактичної медицини за стандартами НАТО у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львівській області.

Нині в районі проведення АТО працюють мобільні тренувальні групи з тактичної медицини, якими в ході майже 800 занять підготовлено понад 8 тисяч військовослужбовців. 548 військовослужбовців рекомендовано до самостійної роботи як санітарних інструкторів. Відповідні рекомендації надані командирам підрозділів.

Також за 2015-2016 роки пройшли навчання та отримали сертифікати інструкторів з тактичної медицини 159 військовослужбовців Української військово-медичної академії. Із них шестеро – в Естонській Республіці, по десять – у Швейцарії та Великій Британії, 25 – у Федеративній Республіці Німеччина та 108 – на базі Громадської організації “Захист Патріотів”.

За останні два роки фахівці Української військово-медичної академії, які мають сертифікати інструкторів з тактичної медицини, підготували близько 22 тисяч військовослужбовців та 1160 санітарних інструкторів.

Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України