Азовській військово-морській базі – бути!

23 серпня 2016, 18:04 | ID: 23199
Азовській військово-морській базі – бути! Азовській військово-морській базі – бути! Азовській військово-морській базі – бути! Азовській військово-морській базі – бути! Азовській військово-морській базі – бути! Азовській військово-морській базі – бути!

На цьому наголосив командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Воронченко під час робочого візиту до міста Бердянська.

За результатами зустрічі командувача з міським головою Володимиром Чепурним, секретарем міської ради Олексієм Холодом та депутатом міської ради Григорієм Патеєм, який протягом двох років активно співпрацює з Військово-Морськими Силами, зокрема, було досягнуто домовленостей щодо найскорішого передання у власність Міністерства оборони України земельної ділянки для житлової забудови та комплексу споруд колишнього професіонально-технічного училища.

– Сподіваюсь, що незабаром ця перлина на північному узбережжі Азовського моря стане місцем постійної дислокації для багатьох підрозділів берегової артилерії та одного-двох дивізіонів артилерійських катерів, – зазначив віце-адмірал Ігор Воронченко. – Дуже приємно, що один із батальйонів морської піхоти вже розташований у передмісті Бердянська на території колишньої бази відпочинку.

За словами командувача, після виходу українських військових частин з анексованої території Криму виникла велика проблема щодо розміщення та дислокації підрозділів. Саме тому у спорудах, які планується передати на баланс Військово-Морських Сил, планується обладнати гуртожиток для військовослужбовців-контрактників, адміністративні корпуси та навчально-матеріальну базу.

– Окрім реконструкції комплексу споруд, за кошти Міністерства оборони у спальному районі міста буде розпочато будівництво декількох багатоповерхівок для родин військовослужбовців, – зазначив віце-адмірал Ігор Воронченко. – А на базі Бердянського державного педагогічного університету планується відкрити військову кафедру для підготовки офіцерського складу для національного флоту. Також досягнуто домовленостей щодо підготовки в автошколах міста водіїв різних категорій.

Ігор Воронченко разом з депутатом міської ради Григорієм Патеєм ознайомилися зі станом та географічним розташуванням акваторії затоки, де планується базування броньованих катерів, а також оглянули будівлі та територію, яку планується передати Військово-Морським Силам. В цілому візитом командувач залишився задоволеним і запевнив міську владу, що буде активно домагатися якнайшвидшого початку реконструкції.

– На даний час Азовська морська операційна зона залишається відкритою, – розповів Ігор Воронченко. – Завдання українських військових моряків – обмежити панування Чорноморського флоту на Азові, щоб мешканці Бердянська відчували безпеку та надійну оборону з боку держави та її Збройних Сил.