Статус учасника бойових дій можуть отримати добровольці, підрозділи яких увійшли до складу Збройних Сил України та інших військових формувань

11 серпня 2016, 15:33 | ID: 22962

У зв’язку з підвищеним інтересом засобів масової інформації до питання отримання офіційних статусів і пільг добровольцями АТО, Міністерство оборони України повідомляє наступне.

Відповідно до пункту 20 статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” особи, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, що в подальшому були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, мають право на встановлення статусу учасника бойових дій.

Порядок надання статусу учасника бойових дій зазначеним особам визначається постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413.

Питання надання статусу інваліда війни усім добровольцям, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, вже законодавчо врегульовано зазначеним Законом.

Цим же Законом врегульовано питання надання статусу члена сім’ї загиблого членам сімей зазначених осіб у разі їх смерті внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО.

Порядок надання статусу інваліда війни визначається постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.20015 № 685, а порядок надання статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, – постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2015 № 740.

Визначені законодавством пільги надаються громадянам на підставі виданого встановленим порядком посвідчення, що підтверджує їх відповідний статус.

У Збройних Силах України статус учасника бойових дій встановлюється відповідними комісіями оборонного відомства та ЗС України у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413 «Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення» (зі змінами).

Докладно ознайомитися з Переліком документів для надання статусу учасника бойових дій особам, які брали безпосередню участь в АТО, можна на офіційному веб-порталі Міністерства оборони України.

На даний час комісії Міністерства оборони та Збройних Сил України з розгляду питань визначення громадянам статусу учасника бойових дій надали цей статус майже 175 тисячам військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, які брали участь в АТО.