Гвинтівка Мосіна не є штатною зброєю військовослужбовців Збройних Сил України

10 серпня 2016, 14:55 | ID: 22948

«Гвинтівка Мосіна – це застаріла зброя, яка не є і не може бути основою штатного забезпечення українських підрозділів стрілецькою зброєю». Про це повідомив начальник Озброєння Збройних Сил України генерал-майор Микола Шевцов.

– Обурення, яке викликало в соцмережах повідомлення військовослужбовця 53-ї бригади, що його штатною зброєю є «гвинтівка Мосіна зразка 1944 року», є безпідставним. Ця військова частина забезпечена стрілецькою зброєю на 100 відсотків, у тому числі, снайперськими гвинтівками Драгунова, – зазначив він.

Генерал-майор Микола Шевцов додав, що декілька гвинтівок Мосіна були надані до цієї бригади на офіційну заявку її командира.

– Така зброя є не лише у 53-й окремій механізованій бригаді. Ми не відмовляємо командирам в отриманні такої зброї, адже на складах її зберігається декілька тисяч одиниць. Є солдатське повір’я, що гвинтівка Мосіна є кращою за сучасні зразки. Але це невірно. Ми перевіряли цю зброю практично. Прицільна дальність в неї дійсно дещо більша, але в цілому вона поступається сучасній зброї, – повідомив начальник Озброєння Збройних Сил України.

Він підкреслив, що застарілі зразки зброї, такі як гвинтівка Мосіна та кулемет «Максим», надходять у війська виключно на заявки командирів.

– Можливо, колись ці зразки зброї були ефективними. Але зараз вони поступаються більш сучасним. Тому рекомендую військовослужбовцям використовувати штатну зброю, якої достатньо і яка дозволяє ефективно протистояти противнику і зберігати солдатські життя, – наголосив генерал-майор Микола Шевцов.