Міноборони просить громадян повідомляти про факти відмови військкоматами у наданні документів для отримання посвідчення «Член сім’ї загиблого»

01 серпня 2016, 10:20 | ID: 22734

У зв’язку з появою на одному з вітчизняних телеканалів сюжету щодо проблем, які виникають у громадян України у військових комісаріатах при зборі документів для отримання посвідчення члена сім’ї загиблого військовослужбовця, Міністерство оборони України повідомляє, що члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в АТО, мають право на встановлення статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

З питань встановлення такого статусу та видачі посвідчення «Член сім’ї загиблого» слід звертатися до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації. Перелік необхідних документів визначається рішеннями місцевих державних адміністрацій.

Водночас членам сімей загиблих учасників АТО необхідно надати документи, що підтверджують перебування в районі проведення АТО, безпосередню участь загиблого (померлого) в антитерористичній операції та сам факт загибелі, а також документи, які встановлюють причинний зв’язок загибелі (смерті) із виконанням обов’язків військової служби (службових обов’язків), участю в антитерористичній операції.

Відповідно до ст. 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” до членів сімей загиблих (тих, які зникли безвісти) військовослужбовців та інших осіб, на яких поширюється дія цього закону, належать:

– утриманці загиблого або того, хто пропав безвісти, яким у зв’язку з цим виплачується пенсія;

– батьки;

– один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні;

– діти, які не мають (і не мали) своїх сімей;

– діти, які мають свої сім’ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття;

– діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти.

Таким чином, для отримання статусу “Член сім’ї загиблого” необхідно:

1. Підготувати документи за наведеним нижче орієнтовним переліком (у різних регіонах перелік може відрізнятися):

– довідка з військовогокомісаріату, яка підтверджує безпосередню участь загиблого у бойових діях;

– довідка з управління пенсійного фонду про перебування на обліку (для пенсіонерів Міністерства оборони, МВС, СБУ);

– довідку МСЕК померлого ветерана війни;

– посвідчення померлого ветерана війни;

– свідоцтво про смерть ветерана війни;

– довідку з житлової організації про склад сім’ї Форма 3 (для дітей померлого, які не мають і не мали своїх сімей);

– довідку МСЕК про інвалідність заявника (для дітей померлого, які мають свої сім’ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття);

– довідку з навчального закладу (для дітей померлих учасників бойових дій, які навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах I–IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення цих навчальних закладів);

– паспорт заявника;

– свідоцтво про народження заявника (для дітей померлого);

– свідоцтво про народження померлого (для його батьків);

– свідоцтво про одруження (для чоловіка або дружини померлого);

– фотографію заявника 3×4.

2. Звернутись із заявою (ось зразок заповнення заяви) та необхідними документами (див. п. 1) до органу з питань праці та соціального захисту населення міських та районних рад.

3. Отримати посвідчення “Член сім’ї загиблого”.

Звертаємо увагу, що працівники військових комісаріатів зобов’язані надавати громадянам всебічну допомогу щодо отримання зазначених посвідчень.

Про всі випадки неналежного виконання обов’язків працівниками військових комісаріатів щодо оформлення необхідних для отримання посвідчення довідок просимо повідомляти відповідних обласних військових комісарів (список телефонів), а також на гарячі лінії Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗС України.