Виступ речника МО України під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі

29 липня 2016, 10:21 | ID: 22673

Міністерство оборони України першим серед центральних органів виконавчої влади здійснило перехід на електронні державні закупівлі з 29 червня 2015 року.

За цей час завдяки застосуванню процедур електронних торгів ціни, за якими Міністерство оборони здійснювало закупівлі, вдавалося знизити у середньому на 10-15% порівняно з ринковими. Завдяки роботі з системою «ProZorro» у 2015 році економія склала 200 млн грн., а станом на червень цього року тільки на закупівлі продуктів харчування було зекономлено близько 400 мільйонів гривень.

У період з травня по липень поточного року Міністерство оборони України оголосило 81 процедуру закупівель на загальну суму 1 мільярд 700 мільйонів гривень.

В Одеській області розпочався сухопутний етап активної фази українсько-американських навчань «Сі Бриз-2016».

На декількох ділянках морського узбережжя спільний підрозділ України, Молдови та Грузії у взаємодії з підрозділом Корпусу морської піхоти США провів висадку з десантних кораблів «Юрій Олефіренко» та «Уітбі Айленд». Близько сімдесяти українських морських піхотинців здійснили повітряне десантування в район умовного об’єкту стратегічного значення.

Українська сторона організувала авіаційну підтримку десантування військ. З моря десантні групи прикривали тактичні групи кораблів від країн – учасниць навчання.

Дії багатонаціонального військового угрупування спрямовані на спільне відпрацювання тактичних навичок та взаємодії під час десантування, протидії диверсійно-розвідувальним групам противника, захоплення та утримання важливих об’єктів у кризовому регіоні.

В рамках навчання інструктори морської піхоти ВМС Збройних Сил України ознайомились з основними етапами підготовки та проведення десантування Корпусом морської піхоти США, тактичними особливостями та системою управління особовим складом в бойових умовах.

В подальшому учасники навчання здійснять марш, візьмуть під контроль та організують оборону ключової інфраструктурної споруди, проведуть тренування з обладнання блокпостів, організації пропускного режиму, артилерійських стрільб по надводних цілях тощо.

На виконання Дорожньої карти реформ, у Міністерстві оборони триває робота з нормативно-правового забезпечення реформування.

В рамках цієї роботи Уряд України ухвалив постанови, підготовлені Міноборони, («Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 листопада 2014 року № 607») щодо удосконалення структури та визначення принципів цілеспрямованого розподілу військового резерву, а також (“Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 травня 2009 р. № 520-р”) щодо забезпечення безперебійного постачання комунальних послуг та енергоносіїв військовим частинам, залученим до несення бойового чергування.

Наразі на розгляді у Секретаріаті Кабінету Міністрів України перебувають ще 6 проектів нормативно-правових актів, які забезпечують реалізацію реформ у сфері оборони.

Зокрема, проекти законів “Про протимінну діяльність в Україні” та “Про внесення змін до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Крім того, на розгляді в органах державної влади перебувають ще 13 проектів нормативно-правових актів, розробником яких є Міністерство оборони України.

Всього цього року Президент України, Верховна Рада та Кабінет Міністрів України вже затвердили 58 нормативно-правових актів, підготовлених Міноборони.

За минулий тиждень державні підприємства поставили до Збройних Сил України близько 7 тисяч пристроїв кумулятивного захисту.

Таким чином, з початку року Збройні Сили України отримали від державних підприємств вже понад 10 тисяч зразків озброєння та військової техніки, понад 58 тисяч боєприпасів, у тому числі, протитанкові ракети.

Зокрема, артилерійські системи, автомобільну техніку, тепловізійні прилади, броньовані медичні машини, безпілотні авіаційні комплекси та техніку радіоелектронної боротьби.

Прийнято на озброєння 8 одиниць ОВТ. Це автоматизована станція оптико-електронних перешкод, сигнальна звуко-світлова міна, броньовані санітарно-евакуаційна та ремонтно-евакуаційна машини, два піхотні кулемети, а також нові штабна машина і причіп.

За минулий тиждень ремонтно-відновлювальні бригади Збройних Сил України та державних підприємств повернули для виконання завдань в районі проведення АТО понад 200 одиниць озброєння та військової техніки, зокрема, гармати, протитанкові комплекси і бойові машини.

Таким чином, з початку АТО система технічного забезпечення Збройних Сил України дозволила відновити близько 51 тисячі одиниць озброєння та військової техніки. Зокрема, з початку цього року – майже 9,5 тисяч зразків.

Наразі військовослужбовці Збройних Сил України повністю забезпечені основними предметами польового обмундирування, взуттям, засобами індивідуального захисту та спорядження.

Крім того, на складах Збройних Сил України створено необхідний запас речового майна, який дозволяє здійснювати забезпечення військ.

Триває удосконалення та запровадження нових предметів військової форми одягу та спорядження. Наразі розроблені й впроваджуються нові парадна та повсякденна форми одягу для військовослужбовців, які планується продемонструвати під час параду військ з нагоди 25-ї річниці Незалежності України.

Також здійснюється закупівля предметів бойового спорядження і зимових вітро- та вологозахисних курток нового зразка, які надійдуть до Збройних Сил України у жовтні-листопаді поточного року.