Усі військовослужбовці ЗС України, які виконують завдання на передовій, забезпечені укомплектованими індивідуальними медичними аптечками

19 липня 2016, 12:43 | ID: 22425

На сьогодні усі військовослужбовці Збройних Сил України, які виконують завдання на передовій в районі проведення АТО, мають у своїх аптечках необхідні медичні засоби, у тому числі механічні кровоспинні засоби (типу турнікет або джгути типу Есмарха), індивідуальні перев’язувальні пакети, пройшли тренінги та курси з тактичної медицини щодо надання невідкладної медичної допомоги при пораненнях в ході спеціальної підготовки.

Відповідно до Стандарту підготовки І-СТ-3 (видання 2) «Підготовка військовослужбовця з тактичної медицини» з усіма військовослужбовцями Збройних Сил України проводяться навчання з військово-медичної підготовки (тактичної медицини) протягом 24 навчальних годин, після чого у них приймаються заліки з відображенням результатів у журналі бойової підготовки.

Крім того, з метою організованого проведення занять з військово- медичної підготовки (тактичної медицини) для військовослужбовців, які виконують бойові (спеціальні) завдання в районах проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, створено позаштатну мобільну тренувальну групу з тактичної медицини при відділі медичного забезпечення штабу АТО із військовослужбовців, які пройшли навчання та мають сертифікат інструктора з тактичної медицини.

Протягом 2015-2016 років Міністерство оборони України закупило медичне майно та упакувало понад 100 тисяч аптечок медичних загальновійськових індивідуальних, до складу яких, у тому числі, увійшли згадані вище вироби медичного призначення. Комплект цих аптечок був визначений провідними медичними фахівцями Міністерства оборони та Збройних Сил України, враховуючи досвід їх використання в районі проведення АТО, та затверджений відповідними наказами Генерального штабу Збройних Сил України.

У підсумку, аптечками медичними загальновійськовими індивідуальними був стовідсотково забезпечений особовий склад військових частин, які беруть участь в районі проведення антитерористичної операції.

Наразі, у зв’язку з надходженням до Збройних Сил України достатньої кількості аптечок першої медичної допомоги загального призначення (виробництва США), здійснюється поступовий перехід на них у військових частинах Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.ОСТАННІ НОВИНИ