У київському госпіталі майор Олександр Петраківський пройшов повне медичне обстеження, яке відповідає світовим стандартам

15 липня 2016, 17:27 | ID: 22371

Міністерство оборони України продовжує роботу щодо забезпечення якісного лікування майора Олександра Петраківського, який 20 липня 2014 року в районі проведення АТО отримав відкрите вогнепальне осколкове поранення голови з ушкодженням головного мозку, та направлення його на лікування за кордон.

28.06.2016 року майор Олександр Петраківський літаком аеромедичної евакуації Ан-26 “Віта” Повітряних Сил Збройних Сил України в супроводі медичної реанімаційної бригади був перевезений з реабілітаційного госпіталю у м. Гурово-Іловецький (Республіка Польща) до Національного військово-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпіталь” (м. Київ) для проведення медичного обстеження в розширеному обсязі, оскільки реабілітаційний госпіталь у Республіці Польща не мав такої можливості. Водночас, для прийняття рішення щодо можливості надання подальшої медичної допомоги майору Олександру Петраківському фахівцям закордонних клінік необхідно надати повну та об’єктивну інформацію щодо стану його здоров’я.

На цей час у Національному військово-медичному клінічному центрі “Головний військовий клінічний госпіталь” офіцеру проведені необхідні обстеження та продовжується реабілітація в повному обсязі відповідно до затвердженого плану, а саме:

лабораторні та бактеріологічні дослідження;

оглядова рентгенографія органів грудної клітини;

ультразвукові дослідження органів черевної порожнини, нирок, органів малого тазу, щитової залози;

магнітно-резонансна томографія головного мозку;

електроенцефалографія;

позитронно-емісійна томографія, комп’ютерна томографія головного мозку;

комп’ютерна електроенцефалографія, електроенцефалографія-моніторинг;

функціональна магнітно-резонансна томографія головного мозку;

медикаментозна терапія, голкорефлексотерапія, загальний ручний масаж, лікувальна фізкультура.

Стан здоров’я майора Олександра Петраківського вивчали головні та провідні медичні фахівці Національної академії медичних наук України, Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства оборони України.

У зв’язку із загальною слабкістю, виснаженістю та сонливістю хворого, йому проводилось до двох обстежень на добу. За їх результатами офіцеру було встановлено клінічний діагноз.

06.07.2016 року в Національному військово-медичному клінічному центрі “Головний військовий клінічний госпіталь” проведено розширений консиліум лікарів із залученням провідних та головних медичних фахівців Національної академії медичних наук України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства оборони України. На консиліумі були вивчені результати обстежень, стан хворого та узгоджений план подальшої лікувально-діагностичної тактики, проведення реабілітаційних заходів та пошуку медичного закладу за кордоном.

Після додаткових обстежень на 18 липня 2016 року сплановано проведення повторного розширеного консиліуму із залученням провідних та головних медичних фахівців Національної академії медичних наук України, Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства оборони України.

Для експертних консультацій були запрошені медичні фахівці відповідного профілю з Естонської Республіки, Італійської Республіки, Федеративної Республіки Німеччини, Французької Республіки та Японії.

11.06.2016 в Посольстві США в Україні проведено відеоконференцію представників медичної служби Збройних Сил України та Командування Сухопутних військ та Збройних сил США в Європі з питань подальшого лікування українського військовослужбовця в медичних закладах Збройних сил США.

За результатами відеоконференції американська сторона зобов’язалася в найкоротший термін надати інформацію щодо можливості продовження лікування військовослужбовця в цивільних спеціалізованих клініках США, а також рекомендації щодо використання новітніх медичних технологій при лікуванні таких ушкоджень.

У період з 21 по 28 липня передбачається проведення відеоконференції представників медичної служби Збройних Сил України з представниками клініки, відібраної батьками майора Петраківського для лікування сина (Інститут реабілітації TIRR Memorial Hermann, Х’юстон, США). Орієнтовний термін лікування становитиме 5 місяців, вартість – від 541 тис. доларів США.

Враховуючи зазначене, на даний час майору Олександру Петраківському в повному обсязі проведено медичне обстеження, яке відповідає світовим стандартам. Лікування та реабілітація пораненого офіцера продовжується за узгодженим планом, триває пошук відповідного медичного закладу за кордоном.