Міжнародний центр миротворчості та безпеки, що на Львівщині відвідав прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо

12 липня 2016, 19:00 | ID: 22280

Сьогодні, 12 липня, Міжнародний центр миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (Яворівський полігон) відвідала делегація Збройних Сил Канади на чолі із прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Під час візиту канадська делегація ознайомилася із матеріально-технічною базою МЦМБ, його можливостями, відвідала канадську компоненту Об’єднаної багатонаціональної тренувальної групи. Під час візиту обговорювалися питання щодо підготовки підрозділів ЗС України канадськими інструкторами.

Далі іноземна делегація оглянула навчальне місце, де канадські інструктори проводили заняття із українськими військовослужбовцями. Цього дня відпрацьовувалася тема тактичної підготовки — «Рейдові дії механізованого взводу». Після активної фази заняття Джастін Трюдо поспілкувався із канадськими військовослужбовцями, які вже близько року працюють у складі багатонаціональної тренувальної групи.

— Відвідування Яворівського полігону прем’єр-міністр Канади здійснює у рамках офіційного візиту в Україну, — зазначив заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов. — Хочу зауважити, що Джастін Трюдо перший прем’єр міністр іноземної країни, який завітав на цей військовий полігон. Це свідчення того, що Канада є не тільки країною, де представлена велика українська діаспора, але є членом великої сімки і повністю підтримує Україну та наші Збройні Сили. Є домовленості, і про це говорив Президент України Петро Порошенко, що участь канадських інструкторів в багатонаціональній тренувальній місії буде продовжуватися. Ця допомога нам вкрай важлива в частині тактичної медицини, рятування поранених з поля бою. Це те, чого ми не могли робити на початку війни. Тому будемо впевнено дивитися вперед. Існують всі підґрунтя для розвитку нашої співпраці.

— Під час українсько-канадських переговорів було досягнуто певних домовленостей, — наголосив Ігор Долгов. — По-перше, продовження тренувальної місії на наступний рік. По-друге, буде продовжуватися програма навчання українських офіцерів на базі вищих військових навчальних закладах Канади. По-третє, йшла мова про розширення заходів з підготовки українських військовослужбовців, зокрема сержантського складу. По-четверте, є специфічні військові галузі, де теж канадський досвід нам був би дуже корисний. Наприклад, індивідуальна підготовка розвідників. Отже, принципові домовленості є і ми будемо тепер працювати над тим, щоб їх реалізувати. А на завершення хочу наголосити на тому, що цей візити прем’єр-міністра Канади в Україну відбувається одразу після саміту НАТО у Варшаві. Це важливий момент, оскільки НАТО прийняло всеохоплюючий пакет допомоги для України, і тому ми сподіваємося, що наші найбільш активні союзники і партнери, зокрема США, Великобританія та Канада посилять свою підтримку.

Після короткого брифінгу заступник Міністра оборони України Ігор Долгов продемонстрував присутнім розписаний побажаннями прапор, який передала українським солдатам українська громада Канади у знак підтримки у боротьбі за незалежність України.