В Україні буде започатковано спільний українсько-британський проект «Школа оборонного менеджменту» для посадовців Міноборони та Генштабу
24 травня 2016, 13:16 | ID: 20604Принципової домовленості про початок реалізації проекту було досягнуто сьогодні, 24 травня, під час зустрічі першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака з радником з питань кадрового забезпечення розвитку Збройних Сил України, управління та фінансового менеджменту у сфері оборони від Міністерства оборони Великої Британії Філіппом Джонсом, а також заступником начальника Академії оборони Великої Британії, начальником служби корпоративних послуг Стівом Петрі.
Як підкреслив Іван Руснак, співпраця у підготовці персоналу між оборонними відомствами України та Великої Британії бере свій початок у 1994 році. З того часу у навчальних закладах Сполученого Королівства було організовано 247 різноманітних курсів для військовослужбовців та працівників Збройних Сил України.
— Оборонне відомство України вдячне британській стороні за таку допомогу і зацікавлене у подальшому розвитку співпраці у галузі військової освіти та підготовки персоналу, — наголосив перший заступник Міністра оборони України.
Він поінформував членів делегації Великої Британії щодо останніх змін у структурі Міністерства оборони України з початком його реформування, а також кроків з метою покращення якості військової освіти і науки.
— Останні призначення на посади у структурі військової освіти і науки мають суттєво посилити зміст, якість підготовки і навчання у навчальних закладах Міноборони, — підкреслив Іван Руснак.
Перший заступник керівника вітчизняного оборонного відомства підтримав пропозицію британських колег щодо впровадження нового спільного українсько-британського освітнього проекту «Школа оборонного менеджменту».
За його словами, процес реформування Міністерства оборони та Збройних Сил України вимагає пошуку нових підходів у вирішенні актуальних проблем підготовки фахівців, які проходять службу та працюють в оборонному відомстві.
— Необхідно продумати можливість навчання з урахуванням розподілу за функціональним призначенням окремих структурних підрозділів Міністерства оборони та Генштабу. В першу чергу ми зацікавлені у розробці освітніх модулів з оборонного планування, управління змінами, лідерства, державних закупівель та логістики, — зауважив Іван Руснак.
Британський радник при Міністерстві оборони України Філіпп Джонс наголосив, що новий проект з підготовки фахівців стане додатковою гарантією вдалого супроводження реформи, а також подальшої успішної роботи Міноборони України за принципами і стандартами НАТО.
За результатами зустрічі сторони домовилися про проведення двосторонніх зустрічей з метою опрацювання концепції та дорожньої карти впровадження проекту, а також обговорення можливостей його розширення.
— Ми готові до цієї роботи, і вона нам необхідна, — підкреслив перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак.