У 2016 році Міністерство оборони України не закуповувало механічних засобів для зупинки кровотечі типу турнікет

24 травня 2016, 16:44 | ID: 20612

У зв’язку з появою у соціальних мережах інформації про закупівлю Міністерством оборони України неякісних кровоспинних турнікетів для військовослужбовців, які виконують завдання в районі проведення АТО, повідомляється, що у 2016 році процедура закупівлі Міністерством оборони засобів для зупинки кровотечі механічних типу турнікет для потреб медичної служби Збройних Сил України не відбулася.

За ініціативою Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України до складу постійно діючої комісії з визначення відповідності продукції медико-технічним вимогам замовника було включено волонтерів із Проектного офісу реформ Міністерства оборони України для надання оцінки наданих зразків турнікетів.

17 травня 2016 року комісією з визначення відповідності продукції медико-технічним вимогам замовника при Національному військово-медичному клінічному центрі “ГВКГ” спільно з представниками Проектного офісу реформ Міністерства оборони України проведено оцінку наданих зразків.

За висновками комісії та представників МО України, до оцінки було допущено лише одного учасника, у зв’язку з чим, відповідно до статті 30 Закону України “Про здійснення державних закупівель”, відкриті торги щодо закупівлі виробів медичного та хірургічного призначення не відбулися.

З метою забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України механічними кровоспинними засобами прийнято рішення терміново видати у війська 20 тисяч турнікетів, які надані Збройним Силам України як іноземна гуманітарна допомога.

Також генерал армії України Степан Полторак наказав провести нараду з метою термінового опрацювання технічних умов для засобів для зупинки кровотечі механічних типу турнікет та після опрацювання технічних умов приступити до процедури закупівлі.

Очільник оборонного відомства поставив чітке завдання забезпечити всіх військовослужбовців, які виконують завдання в районі проведення АТО, індивідуальними медичними аптечками, укомплектованими кровоспинними засобами і препаратами.