Виступ речника МО України під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі

20 травня 2016, 10:20 | ID: 20484

В рамках реформування, оптимізації та підвищення ефективності діяльності оборонного відомства працює Комітет реформ Міністерства оборони України та Збройних Сил України.

Наразі в рамках роботи Комітету доопрацьовано змістовну частину Стратегічного оборонного бюлетеня України. В документі враховані рекомендації і пропозиції Міжвідомчої робочої групи з удосконалення законодавства у сфері національної безпеки і оборони при апараті РНБО, іноземних радників та центральних органів виконавчої влади.

Проект цього документу буде розглянутий в ході чергового засідання Ради національної безпеки і оборони з метою схвалення та подальшого введення в дію Указом Президента України.

Прийняття та реалізація Стратегічного оборонного бюлетеня України стане відправною точкою для формування програмних та планових документів з системного реформування сил оборони, а також дозволить Українському війську набути критеріїв членства в НАТО до 2020 року.

Планується, що в червні під час офіційного візиту в Штаб-квартиру Альянсу Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак офіційно представить основні положення документу.

Крім того, затверджено план-проспект Державної програми розвитку Збройних Сил України на період до 2020 року.

В основу проекту Держпрограми покладено цілі та основні завдання, визначені в Стратегічному оборонному бюлетені України.

До стратегічних цілей Державної програми входять розвиток системи управління Збройних Сил України та запровадження єдиного керівництва силами оборони на основі прийнятих в НАТО принципів і стандартів;

удосконалення системи оборонного планування, запровадження у Збройних Силах України прозорого та ефективного управління ресурсами з використанням сучасних євроатлантичних підходів;

набуття здатності виконувати завдання з оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності;

створення єдиної системи логістики і системи медичного забезпечення Збройних Сил України відповідно до стандартів НАТО,

а також професіоналізація та створення необхідного військового резерву Збройних Сил.

В результаті виконання заходів Державної програми органи військового управління та військові частини Збройних Сил України набудуть оперативних та бойових спроможностей, необхідних для ефективного реагування на загрози національній безпеці у воєнній сфері, оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.

Міністерство оборони України продовжує роботу із вшанування кращих військовослужбовців, які самовіддано виконують завдання в районі проведення АТО.

За минулий тиждень відомчими відзнаками та нагородами, а також цінними подарунками Міністерства оборони нагороджено 75 військовослужбовців Збройних Сил України.

Статус учасника бойових дій отримали близько 144 тисяч військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, які виконували завдання в районі проведення АТО.

З початку року контракт зі Збройними Силами України підписало понад 28,5 тисяч військовослужбовців. Із них майже 3 тисячі – офіцери, близько 1,5 тисячі – із числа строковиків та понад 5 тисяч військовослужбовців, призваних у зв’язку з мобілізацією.

Продовжуються виплати грошових винагород військовослужбовцям Збройних Сил України, які виконують завдання в районі проведення АТО.

На сьогодні українським військовослужбовцям виплачено винагород на близько 130 мільйонів гривень.

Зокрема, 27 тисяч бійців отримали винагороди на суму близько 123 мільйонів гривень за безпосередню участь у бойових діях.

Сім’ям загиблих військовослужбовців Збройних Сил України – учасників АТО виплачено понад 1 мільярд 200 мільйонів гривень одноразової грошової допомоги. Близько 450 мільйонів гривень допомоги учасники АТО отримали у зв’язку з пораненням та інвалідністю.

Протягом 2014 – 2016 років на рахунки Міністерства оборони надійшли кошти від мобільних операторів для підтримки Збройних Сил України у сумі близько 39 мільйонів гривень.

Крім цього, від інших юридичних і фізичних осіб, в тому числі в іноземній валюті, надійшло близько 122 мільйонів гривень.

Із загальної суми близько 145,5 мільйонів гривень призначалося на матеріально-технічне і близько 15 мільйонів гривень – на медичне забезпечення Збройних Сил України.

Близько 32,5 мільйона цих коштів були спрямовані на придбання польового обмундирування нового зразка, 24 мільйони гривень – на придбання черевиків з високим берцем, 22 мільйона – на кевларові шоломи, понад 10 мільйонів – на засоби зв’язку та комплектуючі до них, близько 8 мільйонів – на інженерне обладнання та льотно-технічне обмундирування.

За напрямом медичного забезпечення всі кошти були спрямовані на придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів.

Наразі медичне забезпечення в районі проведення антитерористичної операції здійснюється штатними силами і засобами медичної служби військових частин, військово-медичних клінічних центрів регіонів та військових госпіталів за територіальним принципом.

Крім того, життя та здоров’я українських військовослужбовців рятують цивільні лікарі у лікувальних закладах Міністерства охорони здоров’я, в яких 30 % ліжкового фонду передбачено для лікування поранених і хворих військовослужбовців.

До виконання завдань з надання бійцям АТО першої медичної, долікарської та першої лікарської допомоги залучено близько 2,5 тисяч військових медичних фахівців, із яких 364 лікарі. Залучено 236 одиниць автомобільної техніки.

Евакуація поранених військовослужбовців до військових госпіталів та військово-медичних клінічних центрів проводиться автосанітарними ротами з використанням 136 одиниць автотранспортної техніки.

Також до евакуації поранених залучаються вертольоти Мі-8 та санітарний літак Ан-26 «Віта».

Кваліфікована та спеціалізована медична допомога надається у 5 військово-медичних клінічних центрах у Києві, Львові, Одесі, Харкові та Вінниці, Військово-медичному клінічному центрі професійної патології особового складу Збройних Сил України у Ірпені, а також у 15 військових госпіталях та 4 військових мобільних госпіталях.

На сьогодні на лікуванні та контролі у закладах охорони здоров’я Міноборони перебуває 93 військовослужбовця Збройних Сил України, поранених в ході АТО.

40 військовослужбовців проходять реабілітацію у санаторно-курортних закладах. Всього з початку року реабілітаційне лікування пройшли 262 учасники АТО.

19 поранених військовослужбовців перебувають на лікуванні за кордоном. Із них шестеро – у Німеччині, по четверо – у Литві та Австрії, по двоє – у США та Латвії та один – у Польщі.

З початку проведення АТО лікування за кордоном пройшло 176 військовослужбовців Збройних Сил України. Запротезовано 84 військовослужбовця, із них 72 – в Україні.

Українські військовослужбовці в районі проведення АТО продовжують очищення території від мінно-вибухових пристроїв, залишених окупантами.

За цей тиждень інженерно-саперні підрозділи Збройних Сил України очистили близько 25 гектарів місцевості, де знайшли та знешкодили понад 430 вибухонебезпечних предметів.

Всього з початку антитерористичної операції військові сапери знешкодили в зоні АТО більше 112 тисяч 200 мінно-вибухових пристроїв та очистили від вибухонебезпечних предметів близько 2420 гектарів території.