У Києві нагородили Народних Героїв України

07 травня 2016, 16:50 | ID: 20096
У Києві нагородили Народних Героїв України У Києві нагородили Народних Героїв України У Києві нагородили Народних Героїв України У Києві нагородили Народних Героїв України У Києві нагородили Народних Героїв України У Києві нагородили Народних Героїв України У Києві нагородили Народних Героїв України У Києві нагородили Народних Героїв України У Києві нагородили Народних Героїв України

Сьогодні, 7 травня, у головному корпусі Національного музею історії України у Другій світовій війні відбулося нагородження орденами «Народний Герой України» військовослужбовців та інших громадян-патріотів.

Ця недержавна нагорода була запроваджена волонтерами у 2015 році. Відзнаку українського народу вручають за заслуги в обороні незалежності України та волонтерську допомогу Збройним Силам.

Макети орденів виконані у двох модифікаціях. Перша – із червоно-чорною стрічкою – для воїнів, друга – із жовто-блакитною стрічкою – для волонтерів і медиків. Нагорода виготовлена зі срібла, кожна має індивідуальний номер та елементи захисту.

Наразі кавалерами ордену стали близько 200 осіб, серед яких – більше 140 військовослужбовців, а також волонтери, медики, капелани та журналісти, політичні і громадські діячі.

Першим цим орденом був посмертно нагороджений захисник донецького аеропорту, кулеметник 90-го штурмового батальйону Ігор Брановицький.

Нинішня 16-та церемонія нагородження була приурочена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Загалом нагороди отримали 21 номінантів, серед яких – Степан Чубенко (посмертно) – 16-літній сміливець із Краматорська, який одним із перших протидіяв окупантам у місті. Саме він зірвав прапор “ДНР” з адміністративної будівлі Краматорська у липні 2014 року, носив воду та їжу захисникам краматорського аеропорту, організовував демонстрації в окупованому місті. Був закатований терористами.

Павло Чайка – перший серед бійців АТО повний кавалер ордена “За мужність”. Вадим Свириденко – фельдшер 128-ї бригади, який дивом вижив під час подій у Дебальцевому в лютому 2015 року. В результаті страшного обмороження втратив верхні й нижні кінцівки. Завдяки постійним тренуванням та винятковій силі волі нині рухається, користуючись протезами.

Олена та Володимир Куліші (посмертно) – подружжя волонтерів, яке загинуло у 2014 році від рук бойовиків. Під час бомбардувань Олена та Володимир ховали сусідських дітей у своєму підвалі, надавали допомогу літнім сусідам, доставляли їжу українським солдатам, які перебували в Луганському аеропорту.