Виступ речника Міністерства оборони України під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі

26 квітня 2016, 10:19 | ID: 19708

Міністр оборони України підписав наказ “Про призначення ліквідаційних комісій”. Цей документ передбачає суворе дотримання вимог чинного законодавства під час проведення організаційних заходів в апараті Міністерства оборони України.

Також у Міністерстві оборони підготовлено проект наказу “Про призначення осіб, відповідальних за формування структурних підрозділів апарату Міністерства оборони України”.

Наказом призначаються керівники, які пройшли перевірку експертної комісії з розгляду кандидатів для призначення на посади в апарат оборонного відомства, для подальшого формування структурних підрозділів відповідно до вимог чинного законодавства.

В рамках реформування системи військової логістики у Міністерстві оборони опрацьовано “Дорожню карту створення та впровадження автоматизованої системи управління логістичним забезпеченням Збройних Сил України”.

Підготовлено проект методичних рекомендацій у виборі програмної платформи для створення перспективної системи управління логістикою Українського війська.

У зв’язку з набранням чинності з травня цього року нової редакції Закону України “Про державну службу”, Міністерство оборони України підготувало проект постанови “Про внесення змін до “Положення про Міністерство оборони України”.

У документ включені норми щодо порядку проходження державної служби в Міністерстві оборони України на підставі нового Закону, додано розділ “Державний секретар” та закріплено розподіл повноважень між керівним складом оборонного відомства.

У Міністерстві оборони України підготовлений проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Концепції реформування забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей”.

Документ покликаний спростити і привести до сучасних вимог порядок забезпечення житлом українських військових.

Наразі проект розпорядження пройшов погодження у центральних органах виконавчої влади і направлений на погодження до Кабінету Міністрів України.

З метою забезпечення реформ системи будівництва військових об’єктів на Сході України, керівництво Міноборони прийняло рішення про створення Східного територіального квартирно-експлуатаційного управління та Сєверодонецької квартирно-експлуатаційної частини.

Відповідно до Плану будівництва та капітального ремонту військових об’єктів на цей рік, для відновлення 13 об’єктів на Сході України передбачено виділення асигнувань у сумі 33 мільйона гривень.

З метою розбудови інфраструктури Військово-Морських Сил у 2016 році для відновлення 22 об’єктів ВМС передбачено близько 70 мільйонів гривень.

Державні підприємства продовжують постачати Збройним Силам України нове та модернізоване озброєння та військову техніку.

Цього року на виконання державного оборонного замовлення та річного плану закупівель Міністерство оборони України уклало 91 контракт та додаткову угоду на понад 3 мільярди гривень.

Відповідно до державного оборонного замовлення, цього року Збройні Сили України отримають понад 6 тисяч одиниць озброєння і військової техніки та понад 2 мільйона боєприпасів.

На сьогодні для Збройних Сил України закуплено та поставлено майже 3 тисячі зразків озброєння та військової техніки.

Зокрема, це міномети, стрілецька зброя, бронетанкове озброєння, автомобільна техніка, тактичні ножі, засоби розвідки і спостереження, броньовані медичні машини та боєприпаси.

За минулий тиждень ремонтно-відновлювальні бригади Збройних Сил України повернули для виконання бойових завдань в районі проведення АТО 554 одиниці озброєння та військової техніки, зокрема, гаубиці, гармати, зенітні комплекси, бойові машини і танки.

Таким чином, з початку проведення АТО розгорнута система технічного забезпечення Збройних Сил України дозволила відновити вже близько 47 тисяч одиниць озброєння та військової техніки. При цьому понад 44 тисячі одиниць відновлено силами і засобами військових частин Збройних Сил України.

Ефективне виконання державного оборонного замовлення на вітчизняних підприємствах, в організаціях і установах забезпечують військові представництва Міністерства оборони України.

З початку року вони попередили надмірні витрати бюджетних коштів виконавцями державного оборонного замовлення на суму більше 504 мільйонів гривень.

Крім того, військові представництва забезпечили перерахування до спеціального фонду Міністерства оборони України 2 мільйонів 720 тисяч гривень за надання послуг з контролю якості ремонту та виробництва для інших силових структур України.

За минулий тиждень завдяки рекомендаціям, наданим внутрішніми аудиторами, Міністерство оборони України запобігло втрат на суму понад 16 мільйонів гривень.

У тому числі, зменшено вартість ремонту озброєння та військової техніки на суму більше 15 мільйонів гривень, вартість будівництва житла та капітального ремонту за договорами на суму 270 тисяч гривень.

Не допущено завищення очікуваної вартості закупівель товарів, робіт і послуг на суму близько 710 тисяч гривень. Встановлено ризики в управлінні коштами та майном на суму близько 260 мільйонів гривень.

Також надано рекомендації та застереження щодо підвищення ефективності управління державними фінансовими і матеріальними ресурсами на суму близько 27,5 мільйонів гривень.

За минулий тиждень понад 20 представників служби внутрішнього аудиту Міноборони взяли участь у курсах навчання “Сертифікований внутрішній аудитор” та “Боротьба з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та поширенням зброї масового знищення”.