За фактами службового підроблення, розтрати та заволодіння чужим майном проводиться досудове розслідування

03 березня 2016, 12:15 | ID: 18242

Головне управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України здійснило перевірку оприлюднених в ЗМІ повідомлень щодо фактів незаконної передачі Дніпропетровського військового госпіталю та прилеглої території комерційним структурам.

В ході перевірки встановлено, що внаслідок укладення між Міністерством оборони України та підприємством матеріального забезпечення ТОВ «Райвел» договору від 27.03.2007 № 1 «Інвестування реконструкції та модернізації матеріально-технічної бази військового госпіталю», виконання службовими особами умов цього договору та на підставі рішень судів різних інстанцій, які вступили в законну силу, Міністерством оборони України були передані ТОВ «Райвел» основні фонди, які знаходяться на території військового містечка № 7 м. Дніпропетровськ. В результаті цього Міністерство оборони України втратило законне право на основні фонди, на яких розміщений 385-й військовий госпіталь.

Протягом 2007-2008 років тодішнє керівництво Міноборони підписало 8 додаткових угод до Договору № 1, які повністю змінили умови початкового договору, а саме, мету, предмет, вартість та відповідальність сторін. В обмін на будівлі військового містечка № 7 м. Дніпропетровська, передані ТОВ «Райвел», 385-й військовий госпіталь отримав медичне обладнання та майно на загальну суму близько 47,5 мільйонів гривень.

Головне управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України ініціювало кримінальну справу за фактами службового підроблення, розтрати та заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366 та ч. 2 ст. 191 Кримінального Кодексу України.

Для проведення досудового розслідування 26.09.2012 зазначену кримінальну справу передано до органів прокуратури для відповідного реагування.

26.02.2013 Міністерство оборони України направило повторне звернення до Генеральної прокуратури України щодо перевірки фактів відчуження нерухомого майна військового госпіталю у м. Дніпропетровськ за Договором № 1, а також вжиття заходів прокурорського реагування, спрямованих на недопущення втрати державного майна.

За результатами звернення Прокуратурою з нагляду за додержанням законів у військовій сфері Центрального регіону України 21.03.2013 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення службовими особами Міністерства оборони України кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 423 Кримінального Кодексу України. Триває досудове розслідування.