До Командування Повітряних Сил прибули експерти Альянсу з питань реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору

23 лютого 2016, 17:40 | ID: 18027
До Командування Повітряних Сил прибули експерти Альянсу з питань реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору До Командування Повітряних Сил прибули експерти Альянсу з питань реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору До Командування Повітряних Сил прибули експерти Альянсу з питань реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору До Командування Повітряних Сил прибули експерти Альянсу з питань реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору До Командування Повітряних Сил прибули експерти Альянсу з питань реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору До Командування Повітряних Сил прибули експерти Альянсу з питань реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору

Сьогодні, 23 лютого, у Командуванні Повітряних Сил Збройних Сил України розпочався робочий візит експертів НАТО з питань реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору під керівництвом  представника Агенції НАТО з питань зв’язку та інформації пана Рене ван дер Хайдена.

Робочу групу представників Командування Повітряних Сил Збройних Сил України очолює начальник штабу – перший заступник командувача Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майор Артур Артеменко.

Учасники заходу провели демонстрацію функціональних можливостей проекту та обговорили питання продовження консультацій експертів України та НАТО у контексті здійснення техніко-експлуатаційного дослідження можливостей реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору (RASP).

Як зазначив генерал-майор Артур Артеменко, реалізація проекту RASP забезпечить Україні можливість транскордонної координації щодо вирішення інцидентів з безпеки у повітрі, розвине регіональну взаємосумісність та взаємодію у повітряному просторі, поліпшить внутрішню цивільно-військову взаємодію.

Також, за його словами, враховуючи діючу в Україні систему обміну даними про повітряну обстановку (ОДПО/ASDE), цей проект надасть змогу значно підвищити ефективність моніторингу обстановки в повітрі.

Начальник Командного центру Повітряних Сил – заступник начальника штабу з бойового управління полковник Анатолій Козловський зазначив, що програма RASP передбачає отримання від сусідніх країн в реальному часі оповіщення про повітряні загрози, інциденти з безпеки та підозрювані повітряні судна ("ренегати") шляхом обміну даними повітряної обстановки, прямої голосової координації та впровадження єдиних процедур.

Відповідно до програми перебування експертів НАТО у Командуванні Повітряних Сил Збройних Сил України планується проведення ними брифінгів-презентацій та надання фахових консультацій щодо функціональних можливостей зазначеного проекту.

Довідково. На даний час система взаємного оповіщення в програмі RASP включає наступні країни: Норвегія, Польща, Туреччина. Виявили зацікавленість до зазначеного проекту: Грузія, Литва, Латвія, Молдова, США, Фінляндія та Франція.ОСТАННІ НОВИНИ
При евакуації тіла загиблого героя та пораненого воїна було вбито військового медика

17 хвилин тому

Вечірнє зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 17.00 13 липня 2020 року

3 години тому

На базі навчально-тренувального центру ССО відбулись змагання на кращу групу спецпризначення Сил спеціальних операцій ЗС України у 2020 році

4 години тому

В Національному університеті оборони України розпочала роботу комісія Головної інспекції Міністерства оборони України

6 годин тому

Президент присвоїв звання Героя України Тарасу Матвіїву, який загинув на Донбасі

8 годин тому

Щоденне зведення пресслужби Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил

8 годин тому

Командування Медичних сил про епідемічну ситуацію у Збройних Силах України станом на 13 липня

9 годин тому