Підрозділи ЗС України, які виконують завдання в районі проведення АТО, повністю забезпечені топографічними картами відповідно до наданих заявок

18 лютого 2016, 15:45 | ID: 17915

У зв’язку з появою в ефірі одного з вітчизняних телеканалів критичного сюжету про роботу топографічної служби Збройних Сил України, Міністерство оборони України заявляє, що наразі підрозділи Збройних Сил, які виконують завдання в районі проведення Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, повністю забезпечені необхідними топографічними картами відповідно до наданих ними заявок.

Наразі у зоні АТО створена дієва структура забезпечення військових частин і підрозділів топографічними та спеціальними картами, а також фотодокументами про місцевість. Організовано проведення перевірок повноти забезпечення та правильності використання топографічних матеріалів.

Забезпечення та дозабезпечення топографічними картами здійснюється постійно, оскільки процес їх витрачання, враховуючи специфіку застосування і короткий термін використання топографічних карт, є безперервним.

В районі проведення Антитерористичної операції підрозділи Збройних Сил України користуються топографічними картами всього масштабного ряду, тобто, від 1:25 000 до 1:500 000, різних років видання (1992 – 2016 років). При цьому частка карт нового видання за останній рік суттєво зросла.

Найбільш вживаними на тактичному рівні є топографічні карти масштабу 1:50 000 (1:25 000 на окремі райони). Протягом 2015 року силами топографічної служби Збройних Сил України було здійснено оновлення та видання зазначених карт на зону АТО загальним накладом понад 1,4 мільйони примірників, якими на даний час забезпечуються війська.

Загалом за період проведення Антитерористичної операції у війська було видано понад 7 мільйонів примірників топографічних карт різних масштабів.

Також слід зазначити, що реорганізація та скорочення військово-топографічних частин у період з 2002 по 2013 рр. відбувалася в рамках загального скорочення чисельності Збройних Сил України на виконання відповідних директив і наказів Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України і не є наслідком волюнтаристських рішень тих чи інших посадових осіб топографічної служби Збройних Сил України.

Фотограмметричний центр, який дислокувався у м. Сімферополь, у 2014 році був виведений з території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим до нового місця розташування на підставі відповідної організаційної директиви, виходячи із загальних вимог до дислокації військових частин Збройних Сил України і військових частин топографічної служби зокрема.

Незважаючи на тривалий моральний і фізичний тиск з боку окупантів, завдяки правильній роботі з особовим складом командного складу центру та керівництва топографічної служби, переважна більшість військовослужбовців не зрадили військовій присязі та виявили надзвичайну мужність і героїзм. За результатами подій у Криму двоє військовослужбовців частини нагороджені державними нагородами – капітан Валентин Федун (після тяжкого поранення) та прапорщик Сергій Кокурін (посмертно) – орденами “За мужність”.

Довідково. У 2015 році на виконання завдань топогеодезичного забезпечення Збройних Сил України було виділено 6,1 млн. грн., які були спрямовані на наступні напрямки діяльності:

замовлення послуг із офсетного друку оновлених топографічних карт – 1,3 млн. грн.;

закупівля витратних матеріалів топогеодезичного та картографічного виробництва (офсетний та плотерний папір, офсетні та плотерні фарби, пластики, фотоматеріали, хімреактиви, друкарські пластини тощо) – 2,8 млн. грн.;

закупівля спеціалізованого геоінформаційного програмного забезпечення – 0,5 млн. грн.;

проведення топогеодезичних робіт з польового обстеження топографічних карт і геодезичних мереж, геодезичної підготовки позиційних районів військ – 0,92 млн. грн.;

технічне обслуговування, утримання і ремонт топогеодезичної техніки і засобів – 0,58 млн. грн.