Іноземні інструктори навчають українських військових протистояти терористичним загрозам

01 лютого 2016, 15:20 | ID: 17512

Бійці першого механізованого батальйону 24-ї окремої механізованої бригади, яка гордо носить назву «Залізної», одними з перших із військових формувань висунулись на захист нашої держави. Завдяки їхнім умілим діям Росія так і не наважилась у 2014 році ввести своїх «миротворців» на територію Сумської області. Потім ці воїни утримували позиції сил АТО в Луганській та Донецькій областях, поблизу донецького аеропорту та на інших найважчих ділянках нашої оборони. Тепер вони знаходяться на ротації у пункті постійної дислокації.

Але хибно вважати, що їхній відпочинок — це пасивне перебування в казармах. Поки ремонтується і відновлюється бойова техніка, а підрозділи доукомплектовуються сучасними зразками українського оборонпрому, канадські та американські інструктори проводять з ними заняття з бойової підготовки.

— Ми навчаємо українських військовослужбовців тактики ведення бою в обороні та наступі, — розповів один із іноземних інструкторів. — Крім того, вчимо, як протидіяти диверсійно-розвідувальним спецгрупам.

«Технологія» підготовки до навчання не складна. У вільному приміщенні прямо на підлозі з піску створюється макет місцевості. Нерідко наші бійці відтворюють її такою, в якій вони здійснювали протидію військам російських окупантів. Зі шматків керамічної плитки будуються укриття і доти, а роль підрозділів виконують звичайні пластмасові солдатики.

— Нам цікава тактика канадців, — розповів боєць з позивним «Ромбік». — Вони використовують чимало рішень, які ми сміло можемо «брати на озброєння» для ведення бойових дій. А їм цікаво дізнатися, як ми організовуємо протидію новітнім російським тактичним розробкам.

Також іноземні колеги приділяють багато уваги навичкам тактичної медицини.

— Подібних тренувань у нас ще не було, — розповів батальйонний медик Тарас. — Ми вчились зупиняти кров, робити перев’язки, тампонацію ран на шматках свинячого м’яса. Причому робили це всі бійці підрозділу, іноді в приміщенні з вимкненим світлом і під час «обстрілу». Незважаючи на це, ми добре відпрацювали ці питання. Всім хлопцям іноземні інструктори роздали аптечки.

Для проведення польових занять з тактики інструктори щоразу обирають нові місця. Наприклад, за одним із завдань наші бійці мали знайти в лісі будинок, в якому засіла ворожа збройна група. Після того, як будівлю буде знайдено, ворожа група має бути знищена.

Здійснивши багатокілометровий марш засніженим лісом, наші бійці знайшли споруду. Після ретельного спостереження командир підрозділу вирішив розбити своїх людей на групи. Однак під час штурму він вдався до помилок, за що підрозділ отримав низку ввідних у вигляді «вбитих» та «поранених».

— Подібні заняття досить корисні й пізнавальні, — розповів головний сержант механізованої роти старший сержант Віталій Савчук. — Подібну практику ми маємо й у власному курсі підготовки. Однак у канадців є певні відмінності. Разом ми відпрацьовуємо більш практичну техніку протидії російським терористам.

Попереду в українських військовослужбовців ще чимало цікавих та корисних занять. Однак найбільш захоплюючим вони називають те, що вчаться протистояти терористичним загрозам пліч-опліч із закордонними колегами.