Сили територіальної оборони Збройних Сил України

Сили територіальної оборони Збройних Сил України — окремий рід сил Збройних Сил України, на який покладається організація, підготовка та виконання завдань територіальної оборони відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву».

Сили територіальної оборони Збройних Сил України є військовою складовою територіальної оборони, до якої належать:
1) Командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України;
2) регіональні органи військового управління Сил територіальної оборони Збройних Сил України;
3) бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України;
4) батальйони Сил територіальної оборони Збройних Сил України.
Чисельність військовослужбовців Сил територіальної оборони Збройних Сил України понад 120 000 осіб.
Безпосереднє керівництво територіальною обороною здійснюється Головнокомандувачем Збройних сил України через Командувача Сил територіальної оборони ЗСУ.

 

Історія та розвиток

Сили територіальної оборони Збройних Сил України — наймолодший окремий рід сил ЗСУ. Ще з 2014 року у складі Сухопутних військ існували батальйони територіальної оборони. У 2020 році в структурі Командування Сухопутних військ Збройних Сил України було створене Командування територіальної оборони, яке очолив генерал-майор Анатолій Баргилевич. Загальна чисельність кадрового складу підрозділів територіальної оборони Сухопутних військ на кінець 2021 року складала 580 осіб.

Формування нового роду сил розпочалось 1 січня 2022 року на підставі Закону України “Про основи національного спротиву”. У кожній області була створена бригада Сил тероборони, а в кожному районі — батальйон. Також були створені чотири регіональні управління з частинами забезпечення. Указом Президента України від 1 січня 2022 року Командувачем Сил територіальної оборони ЗСУ був призначений бригадний генерал Юрій Галушкін.

Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року люди, різні за віком, статтю, досвідом та професіями, відклали свої справи і мужньо стали на захист України. Упродовж першого місяця повномасштабної війни до лав Сил територіальної оборони Збройних Сил України приєдналось понад 110 тисяч патріотів.

Згідно з Указом Президента України від 15 травня 2022 року Сили територіальної оборони ЗСУ очолив генерал-майор Ігор Танцюра.

Зі зброєю в руках бійці Сил територіальної оборони ЗСУ боронили Київ та Харків, звільняли Суми та Херсон, інші міста та населені пункти. Сьогодні підрозділи Сил ТрО продовжують звільняти захоплені території та нещадно бити окупанта.

Завдання Сил Територіальної оборони

Силам територіальної оборони Збройних Сил України належить чільна роль в організації та виконанні завдань територіальної оборони, а саме:

1. Своєчасне реагування та вжиття необхідних заходів щодо оборони території та захисту населення на визначеній місцевості до моменту розгортання в межах такої території угруповання військ (сил) або/чи угруповання об'єднаних сил, призначених для ведення воєнних (бойових) дій з відсічі збройної агресії проти України.
2. Участь у посиленні охорони та захисті державного кордону.
3. Участь у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків ведення воєнних (бойових) дій.
4. Участь у підготовці громадян України до національного спротиву.
5. Участь у забезпеченні умов для безпечного функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування та органів військового управління.
6. Участь в охороні та обороні важливих об'єктів і комунікацій, інших критично важливих об'єктів інфраструктури, визначених Кабінетом Міністрів України, та об'єктів обласного, районного, сільського, селищного, міського значення, районного у містах рад, сільських, селищних, порушення функціонування та виведення з ладу яких становлять загрозу для життєдіяльності населення.
7. Забезпечення умов для стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил) або їх перегрупування.
8. Участь у здійсненні заходів щодо тимчасової заборони або обмеження руху транспортних засобів і пішоходів поблизу та в межах зон/районів надзвичайних ситуацій та/або ведення воєнних (бойових) дій.
9. Участь у забезпеченні заходів громадської безпеки і порядку в населених пунктах.
10. Участь у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану в разі його введення на всій території України або в окремих її місцевостях.
11. Участь у боротьбі з диверсійно-розвідувальними силами, іншими збройними формуваннями агресора (противника) та не передбаченими законами України воєнізованими або збройними формуваннями.
12. Участь в інформаційних заходах, спрямованих на підвищення рівня обороноздатності держави та на протидію інформаційним операціям агресора (противника).
13. Участь у наданні населенню правових послуг у порядку, передбаченому Законом України "Про безоплатну правову допомогу".

Керівний склад Сил територіальної оборони Збройних Сил України

Командувач Сил територіальної оборони Збройних Сил України —  генерал-майор ТАНЦЮРА Ігор Іванович

З 2013 року — начальник 169-го навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України.
У 2019 році начальник штабу - перший заступник командувача Операції об’єднаних сил.
У 2022 році начальник штабу - заступник командувача Сухопутних військ Збройних Сил України.
15 травня 2022 року призначений Командувачем Сил територіальної оборони Збройних Сил України.
Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (2 травня 2022 р.) — за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

Начальник штабу — заступник командувача Сил територіальної оборони Збройних Сил України — бригадний генерал СОБКО Сергій Станіславович

З серпня 2017 року — командир 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади. Після створення у січні 2022 року Сил територіальної оборони ЗСУ призначений начальником штабу - заступником командувача Сил ТрО.
У березні 2022 року присвоєне звання бригадного генерала.
Удостоєний звання “Герой України” з врученням ордена “Золота Зірка” (23 березня 2015) — за особисту мужність, самовідданість та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України.

Заступник командувача Сил територіальної оборони Збройних Сил України — полковник ЧУДЖАНОВСЬКИЙ Сергій Якович

З 2005 року начальник штабу - перший заступник командира батальйону 51 окремої механізованої бригади.
З 2008 по 2010 рік – командир механізованого батальйону 300 окремого механізованого полку.
З 2012 по 2017 рік – начальник відділу територіальної оборони оперативного управління штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України.
З 2020 по 2022 рік – начальник штабу - заступник командувача територіальної оборони штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України.
Після створення у січні 2022 року Сил територіальної оборони Збройних Сил України призначений заступником начальника штабу Командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України.
Восени 2022 року призначений заступником командувача Сил територіальної оборони Збройних Сил України.
Учасник міжнародної миротворчої операції в Іраку (2004 р.). Нагороджений відзнакою МОУ “Знак пошани” (2005 р.), орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (2022 р.).

Символіка Сил територіальної оборони Збройних Сил України

 

Нарукавна емблема Сил територіальної оборони ЗСУ – являє собою щит зі звуженою зубчатою главою блакитного кольору, що символізує захисний мур. Усередині зображено тризуб блакитного кольору на зеленому фоні. 

Бойові Прапори Сил територіальної оборони ЗСУ

Бойовий Прапор військової частини Збройних Сил України є символом честі, доблесті.
Вручення Бойових Прапорів — це визнання бойових заслуг підрозділу.
Знамена малинового кольору, як кольори козацьких стягів малинової барви, із написом “За Україну, за її волю” та назвою підрозділу отримали регіональні управління Сил територіальної оборони ЗСУ “Північ”, “Південь”, “Захід” та “Схід” та усі окремі бригади Сил територіальної оборони ЗСУ.

Почесна відзнака “За мужність та відвагу”

Почесними відзнаками “За мужність та відвагу” (стрічками з написом “ЗА МУЖНІСТЬ ТА ВІДВАГУ”, що кріпляться до верхівки древка Бойового прапора військової частини) нагороджені:

127 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ;
113 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ.

Цю відзнаку присвоює Президент України для відзначення бойових звитяг особового складу військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань, мужності та героїзму, виявлених військовослужбовцями в боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України.

Сили територіальної оборони на зв'язку


Call-центр Сил ТрО: 0 800 507 028
Гаряча лінія з Командувачем Сил територіальної оборони ЗСУ генералом-майором Ігорем Танцюрою відбувається щовівторка з 13 до 14 години за номером 0 800 507 028
E-mail Командування Сил ТрО ЗСУ: [email protected]
Офіційна сторінка Сил ТрО в Facebook
Офіційний Instagram-акаунт Сил ТрО
Офіційний Youtube-канал Сил ТрО
Офіційний англомовний Twitter-акаунт Сил ТрО


Служба зв’язків з громадськістю Сил територіальної оборони


E-mail Служби зв'язків з громадськістю Сил ТрО: [email protected]
Офіційна сторінка Служби зв’язків з громадськістю Сил ТрО в Facebook
Офіційний Youtube-канал Служби зв'язків з громадськістю Сил ТрО

G7. Управління підготовки штабу Командування Сил територіальної оборони ЗСУ

Офіційний сайт Управління підготовки Сил ТрО
Офіційний Youtube-канал Управління підготовки Сил ТрО
Офіційний Telegram-канал Управління підготовки Сил ТрО

Кредо Сил територіальної оборони ЗСУ

Я – воїн Сил територіальної оборони.

Я – сила, що захищає Україну.

Я творю свою сім’ю, громаду і державу.

Вбиваю всіх, хто іде по кров мого народу.

Його сльози – моя лють. Його надія – моя міць.

Я несу порятунок українцям і смерть ворогам.

У справедливості – моє серце. У кари – мої руки.

За мною – звитяга мого шляхетного роду.

Зі мною – побратими, посестри і свята правда.

Не лізь або помри, бо я – переможець!


09 лютого 2022, 12:07 | ID: 66390 |

ОСТАННІ НОВИНИ


Переглядів: 75566 //