У Києві проходить ряд зустрічей щодо реалізації принципу гендерної рівності та національного плану дій «Жінки, мир, безпека у секторі оборони»
25 травня 2017, 17:01 | ID: 30578Днями у Києві проходить офіційний візит, організований структурою ООН Жінки в Україні, спрямований на обговорення реалізації принципу гендерної рівності та національного плану дій «Жінки, мир, безпека у секторі оборони».
Участь у заході взяли Олена Суслова, голова ГО «Інформаційно-консультативний жіночий центр», Анастасія Дівінська, голова офісу ООН Жінки в Україні, Капітан 2-го рангу Дженніфер Віттвер, ВМС Австралії – спеціаліст з питань політики та офіцер військового зв’язку, ООН-Жінки, Еммікі Руз, виконавчий директор «1325 Policy Group», а також представники і представниці Міністерства Оборони і Генерального Штабу Збройних Сил України, Проектного офісу реформ Міністерства оборони України.
Експертки наголосили на важливості виконання в Україні Національного плану дій з виконання резолюції РБ ООН 1325 "Жінки, мир, безпека" з метою забезпечення стабільного миру та розв’язання конфліктів з урахуванням ґендерного аспекту; сприяння активізації участі жінок у миротворчих процесах; запобігання та протидія ґендерно зумовленому насильству тощо.
Під час заходу капітан 2-го рангу Дженніфер Віттвер поділилася досвідом запровадження принципів гендерної рівності та національного плану дій «Жінки, мир, безпека у секторі оборони» в Австралії.
В свою чергу Еммікі Руз розповіла про аналогічний досвід впровадження гендерної рівності у Королівстві Швеція та розповіла про найближчі плани щодо проведення дослідження, яке допоможе конструктивному реформуванню даного питання в Україні.
Ключовим поточним завданням визначено проведення масштабного дослідження та аналізу сучасної гендерної ситуації в Україні, що включатиме кілька етапів: аналіз та оцінка попередньо зібраного статистичного масиву даних, аналіз інституційної архітектури, аналіз існуючих формальних та неформальних механізмів, оцінка та розробка механізму попередження гендерно-мотивованих злочинів, а також створення дорожньої карти подальшої реформи. Це завдання є першочерговим, оскільки дасть повну картину і розуміння поточного стану речей, що створить підґрунтя для ефективного планування подальших кроків запровадження реформи і на інституційному, і на суспільному рівнях. Воно буде виконуватися за всебічної підтримки та в кооперації між міжнародною громадською організацією та офісом віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.
За результатами зустрічі були розроблені конструктивні рекомендації та визначено напрямки подальшої роботи.