Роз’яснення щодо закупівлі продуктів харчування для потреб Збройних Сил України

У зв’язку з появою критичних зауважень на адресу Міністерства оборони України, поширених окремими Інтернет-ресурсами щодо нібито порушень з боку оборонного відомства під час закупівлі продуктів харчування, Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України повідомляє наступне:

Тендерним комітетом Міністерства оборони України протягом 2018 року відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” та Закону України “Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони” (далі - Закони)  на веб-порталі Уповноваженого органу проводилися процедури закупівель продуктів харчування за Каталогом продуктів харчування для особового складу Збройних Сил України
(далі - Каталог), до складу якого входять близько 400 найменувань продуктів харчування.

Під час здійснення закупівель Тендерним комітетом Міністерства оборони України було визначено загальну очікувану вартість всього Каталогу на одного військовослужбовця на добу, яка складала 79 гривень.

Учасники торгів здійснили розцінку кожної позиції продуктів харчування Каталогу з урахуванням своїх можливостей, а також з урахуванням того, що термін дії договору до — 31 грудня 2018 року, і переможець торгів повинен буде здійснювати регулярне постачання продуктів за цінами, визначеними в Каталозі включно у жовтні, листопаді і грудні 2018 року.

Ціни на ряд продуктів з Каталогу, які запропонували переможці, були значно нижчими ринкових.  

Порівняння цін у роздрібній мережі магазинів і щодо якого місяця проводиться порівняння, які об’єми закупівель, є некоректними, адже спрогнозувати, якими будуть ціни на ряд сезонних товарів, наприклад, в кінці грудня 2018 року, досить проблематично.

Також не враховано кілька факторів, які теж впливають на формування ціни. Зокрема, до складу ціни Каталогу слід врахувати логістичні витрати переможців торгів щодо закупівлі та зберігання великих об’ємів різного роду продуктів харчування та їх доставку не лише до місць постійної дислокації військових частин на території України, а й зберігання та доставку продуктів до місць виконання підрозділами Збройних Сил України навчально-бойових та бойових завдань, а також до районів проведення операції Об’єднаних сил.

Тендерним комітетом Міністерства оборони України проводилось ряд торгів на веб-порталі Уповноваженого органу щодо закупівлі Каталогу для військовослужбовців у різних регіонах України, у відповідності до Законів. Таким чином, Тендерний комітет Міністерства оборони України здійснював закупівлі Каталогів на принципах конкуренції, у чітко визначеному Законами порядку.

До складу тендерного комітету Міністерства оборони України входять дванадцять осіб, що є запорукою об’єктивності та неупередженості у виборі переможця тендеру.

Учасники, які приймали участь в торгах, мали право запропонувати свої цінові пропозиції в межах очікуваної вартості, а також мали можливість торгуватися під час аукціону. Тендерний комітет Міністерства оборони України не має права і можливості впливати на цінові пропозиції, які подаються учасниками під час здійснення аукціону. Відтак, у відповідності до Законів, Тендерний комітет Міністерства оборони України здійснює кваліфікацію учасників, які подали найбільш економічно вигідні пропозиції і відповідають вимогам Оголошення про проведення відбору учасників.


22 листопада 2018, 16:49 | ID: 45273 |


Переглядів: 1387 //