Реагування Командування Сухопутних військ ЗС України щодо ситуації з військовослужбовцем 93-ї омбр капітаном Іванченком І.І.

У зв’язку з оприлюдненням деякими інтернет-виданнями критичного матеріалу щодо неправомірних дій командування 93-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України стосовно командира зенітно-ракетного взводу механізованого батальйону капітана Іванченка І.І., Командування Сухопутних військ ЗС України повідомляє наступне.

За результатами службового розслідування, проведеного у 93-й омбр, факт отримання контузії капітаном Іванченком не підтвердився, про що офіцера було поінформовано у письмовому вигляді (копію акту службового розслідування та витяг з наказу про результати службового розслідування надіслано на його домашню адресу). В ході розслідування, зокрема, встановлено, що проблеми зі здоров’ям турбували капітана Іванченка близько двох років і посилилися на тлі постійних психоемоційних перевантажень під час перебування в районі проведення АТО.

Ураховуючи зазначене, підстав для надання військовою частиною документів, які підтверджують отримання офіцером контузії під час обстрілу біля с. Невельське Донецької області, немає. На даний час капітан Іванченко проходить судово-медичну експертизу щодо наявності чи відсутності у нього контузії, а у разі наявності – можливих причин її отримання.

Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, присвоєний офіцеру Указом Президента України від 06.01.2016 № 1/2016, на даний час знаходиться у військовій частині. Зазначена державна нагорода не може бути вручена капітану Іванченку у зв’язку з тим, що, згідно з наказом командира 93-ї омбр, з 28 лютого 2016 року він рахується таким, що самовільно залишив військову частину.


15 лютого 2017, 12:10 | ID: 27474 |


Переглядів: 1855 //