БТР-4Е – це нова сучасна броньована техніка, «обкатка» якої відбувається в бойових умовах

У зв’язку з появою у соціальних мережах інформації щодо незадовільного стану бронетранспортерів БТР-4 у 92-й окремій механізованій бригаді, Озброєння Збройних Сил України повідомляє наступне.

Відповідно до контракту, укладеного Міністерством оборони України з Державним підприємством “Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова”, у квітні цього року до 92 омбр було поставлено певну кількість бронетранспортерів БТР-4Е та БТР-4К.

Це бронетранспортери останньої модифікації. На них встановлено альтернативну силову установку, до складу якої входить більш потужний двигун, коробка передач, гідротрансформатор та роздавальна коробка. Встановлено автономний енергоагрегат, який уможливлює застосування озброєння при непрацюючому двигуні, вузли та агрегати, які забезпечують пуск двигуна БТР-4Е з буксиру, а також протимінний захист, броньований захист оптико-електронного модулю, решітчастий захист бойового модуля БМ-7 “Парус” тощо.

Станом на цей час декілька БТР-4 92-ї омбр потребують відновлення. Це стосується заміни шкворнів, колісного редуктора та гідросистем приводу вентиляторів системи охолодження.

Оскільки всі ці машини перебувають на гарантії, наразі їх відновлення здійснюється силами та за рахунок ДП “ХКБМ”, у тому числі складом виїзної бригади, яка зараз усуває технічні недоліки БТР-4 у 92-й омбр.

Крім того, з метою дослідження характерних несправностей та внесення змін в конструкцію машин, на харківському підприємстві перебуває дві одиниці БТР-4Е. Після виконання відновлювальних робіт, на усіх БТР-4 92-ї омбр будуть проведені роботи з удосконалення їх конструкції та заміни неякісних комплектуючих для підвищення надійності машин.

Слід також зазначити, що на бронетранспортерах БТР-4Е встановлені пневматичні шини КИ-113 НС-10 виробництва ПАТ “Росава”, яке є єдиним виробником пневматичних шин такого класу на території України. За показниками прохідності та надійності ці шини зарекомендували себе позитивно.

На даний час ДП “ХКБМ” спільно з ПАТ “Росава” опрацьовують можливість встановлення на бронетранспортери БТР-4Е та машини на їх базі пневматичних шин удосконаленої конструкції з максимальним навантаженням до 3200 кгс на колесо. За повідомленням ДП “ХКБМ”, це питання має бути вирішено до листопада 2016 року.


11 вересня 2016, 18:07 | ID: 23933 |


Переглядів: 2237 //