Постанови військово-лікарських комісій госпіталів можуть бути оскаржені у штатних військово-лікарських комісіях Міноборони

У зв’язку з оприлюдненням одним із вітчизняних телеканалів відеосюжету щодо неправомірних дій офіцера медичної служби Збройних Сил України майора К. під час прийняття рішення про визначення інвалідності військовослужбовця, Військово-медичний департамент Міністерства оборони України повідомляє наступне.

27.04.2015 на ім’я начальника Військово-медичного клінічного центру Південного регіону надійшло звернення від групи волонтерів щодо вимагання хабаря старшим ординатором клініки отоларингології Військово-медичного клінічного центру Південного регіону майором медичної служби К. з військовослужбовця В.

Відповідно до наказу начальника Військово-медичного клінічного центру Південного регіону від 28.04.2015 № 165 “Про призначення службового розслідування з приводу звернення волонтерів щодо вимагання хабаря з військовослужбовця антитерористичної операції” було проведено службове розслідування. За його результатами факт здирництва з боку майора медичної служби не підтвердився, про що було поінформовано заявника та виданий відповідний наказ.

Варто зазначити, що встановлення ступеня обмеження життєдіяльності, причини, часу настання, групи інвалідності особам, що звертаються для встановлення інвалідності, проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1317 “Питання медико-соціальної експертизи” залежно від ступеня порушення функції уражених органів і систем та покладається на медико-соціальні експертні комісії Міністерства охорони здоров’я України.

Відповідно до вимог глави 21 Розділу ІІ Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402 (зі змінами), військово-лікарські комісії Міністерства оборони України встановлюють причинний зв’язок захворювань (поранень, контузій, травм, каліцтв) військовослужбовцям та колишнім військовослужбовцям Збройних Сил України.

Постанови військово-лікарських комісій госпіталів можуть бути оскаржені встановленим порядком у штатних військово-лікарських комісіях Міністерства оборони України.

 

 

 


26 серпня 2016, 17:30 | ID: 23282 |


Переглядів: 2108 //