Спікери: Директор Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України генерал-майор ТОЛОК Ігор Вікторович
Особливості цьогорічної вступної кампанії до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів.
Вступна кампанія до ВВНЗ та ВНП ВНЗ організовувалася і проводилася згідно з Умовами прийому до вищих навчальних закладів України у 2014 році, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України 29 жовтня 2013 року № 1510 і зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за № 1855/24387 (із змінами).
Довідково: До ВВНЗ мають право вступати на навчання громадяни України з числа: цивільної молоді віком від 17 до 21 року, у тому числі ті, кому 17 років виповнюється у рік вступу на навчання; військовослужбовці та військовозобов’язані віком до 23 років.
Вступні випробування (конкурс сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання (далі — ЗНО) у ВВНЗ проводиться в період з 24.07 по 31.07.2014. зарахування на навчання — 01.08.2014.
Вступники, крім 3-х предметів ЗНО складали випробування з фізичної підготовки та проходили психологічне обстеження та медичну комісію.
Особливостями цьогорічної вступної кампанії є:
Разом із традиційними пільгами для військовослужбовців в поточному році Міністерством оборони спільно з Міністерством освіти та науки позитивно вирішені питання щодо: надання можливості вступу до ВВНЗ та ВНП ВНЗ на денну форму навчання військовослужбовцям — контрактникам за результатами вступних екзаменів, а не ЗНО;
здійснення цільового прийому до ВВНЗ та ВНП ВНЗ військовослужбовців — контрактників та випускників військових ліцеїв за окремим конкурсом.
Довідково: Квота цільового прийому: військовослужбовці — контрактники — 10%, ліцеїсти — 15%. Якщо ці категорії вступників не проходять за цільовим прийомом — вони вступають на загальних підставах.
Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до статті 13 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», яким передбачено, що діти загиблих або зниклих безвісно військовослужбовців протягом трьох років після школи зараховуються поза конкурсом до вищих та професійно-технічних навчальних закладів України;
діти військовослужбовців, які мають вислугу 20 років і більше, а також діти військовослужбовців звільнених з військової служби за віком, за станом здоров’я чи у зв’язку із скороченням штатів користуються переважним правом зарахування до військових ліцеїв, до ВВНЗ та ВНП ВНЗ протягом трьох років після школи.
Державне замовлення на підготовку військових фахівців у порівнянні з 2013 роком було збільшено: для підготовки офіцерів оперативно-тактичного рівня на 113 осіб (було — 126, стало — 239);
для підготовки офіцерів тактичного рівня (освітньо-кваліфікаційного рівня — бакалавр) на 1000 осіб (було — 1017, стало — 2017).
Було відновлено набір на заочну форму навчання до НУОУ для офіцерів оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівня підготовки (22 — ОСР, 163 — ОТР).
Також було відновлено набір до коледжів сержантського складу для підготовки сержантів (освітньо-кваліфікаційного рівня — молодший спеціаліст) — зараховано на навчання — 283, що складає 93,7%).
Кількість бажаючих отримати військову освіту збільшилась. З числа цивільної молоді заяви до ВВНЗ та ВНП ВНЗ подало на 13,7 % більше ніж у минулому році (було — 2890, стало — 3331). Кількість осіб жіночої статі, які виявили бажання стати військовими, у порівнянні з минулим роком збільшилось майже вдвічі (було — 47, стало 103).
З метою безумовного виконання державного замовлення на підготовку військових фахівців з вищою освітою за клопотанням Міністерства оборони України Міністерством освіти та науки України було внесено зміни до Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2014 році, а саме: до 130 (було — 140) зменшено кількість балів за профільними навчальними конкурсними предметами та продовжено термін проведення вступної кампанії до ВВНЗ та ВНП ВНЗ до 23.08.2014.
Враховуючи складну ситуацію в державі, яка склалася до початку вступної кампанії вступну кампанію було проведено у два етапи: перший етап з 11.07 по 11.08; другий етап вступної кампанії проведено з 18 по 23 серпня 2014 року. Протягом другого етапу зараховано на навчання 592 особи, у тому числі: військовослужбовців — 471 особа, випускників військових ліцеїв — 18, цивільної молоді — 103 особи.
В цілому план набору кандидатів на навчання до ВВНЗ та ВНП ВНЗ виконано на 97,3%. У тому числі на посади: офіцерського складу тактичного рівня — 97,92%. (план для ЗСУ — 2017 осіб, відібрано — 1975 кандидатів. Недобір складає 42 особи);
сержантського (старшинського) складу — на 93,7% (план — 302 осіб, відібрано — 283 кандидатів. Недобір складає 19 осіб).
За дорученням Міністра оборони України з метою соціального захисту військовослужбовців Збройних Сил України з числа осіб рядового та сержантського складу, які отримали поранення під час участі в проведенні антитерористичної операції і на цей час знаходяться (знаходились) на стаціонарному лікуванні у військових медичних закладах Збройних Сил України на заочну форму навчання за цивільними спеціальностями зарахована 61 особа. (ХУПС — 7, АСВ — 1, ФВМС ОНМА — 1, ВІКНУ ім. Т.Шевченка — 36, ВІТІ ДУТ — 5, ЖВІ ДУТ —11).
Навчання зазначеної категорії військовослужбовців буде проводитися виключно за державний кошт.
За рішенням Міністра оборони України офіцерів — учасників АТО зараховано до Національного університету оборони ім. І.Черняховського без вступних випробувань 52 — на денну форму навчання та 58 — на заочну форму навчання.
Розділ створено 28 серпня 2014, 13:11 | Переглядів: 2703