Виїзний брифінг для представників ЗМІ з метою наочної демонстрації можливостей засобів індивідуального захисту, які закуповує Міністерство оборони України для військовослужбовців ЗС України
Станом на 20 червня рішенням Уряду з резервного фонду державного бюджету України у розпорядження Міноборони виділено 4,7 млрд грн, які розподілено на:
94,5 млн грн — харчування особового складу,
1 410,1 млн грн — закупівлю пально-мастильних матеріалів,
145, 8 млн грн — речове забезпечення, з них 118 млн грн — придбання засобів індивідуального захисту — бронежилетів та кевларових шоломів,
17 млн грн — лазне-пральні послуги,
1 558,9 млн грн — відновлення справності озброєння та військової техніки,
85 млн грн — проведення навчальних зборів та оплату перевезень,
612,5 млн грн — закупівлю озброєння та військової техніки,
742,9 млн грн — грошове забезпечення військовослужбовців,
22,5 млн грн — виплату допомоги сім’ям загиблих в АТО та в разі інвалідності.
В рамках акції «Підтримай Українську армію» на рахунки Міністерства оборони України в якості благодійної допомоги Збройним Силам України від юридичних і фізичних осіб станом на 20 червня надійшло понад 132,8 мільйонів гривень, які буде розподілено наступним чином: 113,6 млн грн — на забезпечення речовим майном, 2,2 млн грн — забезпечення зв’язку, 4,9 млн грн — топографічне забезпечення, 8 млн грн — медичне забезпечення. Щодо харчування, то здійснено закупівлю 130 тисяч комплектів сухих пайків та завершено процедуру закупівлі ще 300 тисяч.
В натуральному вигляді Міноборони отримало благодійної допомоги на 35 млн грн., яка постійно обліковується.
Щодо забезпечення речовим майном, то за кошти, які надішли на рахунки Міністерства оборони України в якості благодійної допомоги, закуплено і поставлено до місць виконання підрозділами Збройних Сил України завдань 15 тисяч пар взуття, куртки утеплені польові, костюми літні польові, постільну та натільну білизну, мило, пряжки, кашкети, тобто всю номенклатуру одягу військовослужбовця.
Усі кошти, які надходять на рахунки Міноборони, відповідно до положень цивільного та господарського кодексів набувають статусу державних коштів, порядок їх використання регламентується Законом України «Про здійснення державних закупівель». При цьому здійснюється закупівля лише тих предметів речового майна, які передбачені нормами забезпечення (затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 1444) і прийняті на постачання.
Закупівля здійснюється шляхом застосування процедур, що дозволяє скоротити терміни проведення закупівель з 60 до 21 дня. Стара редакція закону про держзакупівлі дозволяла їх здійснити за 50 — 90 діб, а нова (від 10 травня 2014 року) дає можливість зробити це мінімум за 15 діб. Також ще потрібен час на виготовлення майна та доставки до підрозділів.
Останніми роками фінансування армії здійснювалося за остаточним принципом (на рівні 1 % ВВП).
Зараз вперше досягнуто фінансування армії на рівні 1,25 % ВВП. Стосовно закупівлі бронежилетів, то зараз завершено процедури і триває активне постачання бронежилетів варіанту «Корсар М3» до підрозділів ЗС України в кількості 17 тисяч штук, з яких вже понад 4 тисячі нового зразку буде поставлено до зони АТО.
В Україні основні матеріали для бронежилетів не виробляються, тож їх потрібно закуповувати за кордоном. Основна сировина для їх виготовлення — це кевлар і таврон. Можливості для збільшення постачання, зважаючи на специфіку продукції, відсутні. Разом з тим, 20 липня бронежилетами планується забезпечити всі військовослужбовців Збройних Сил України — учасників АТО на 100%.
Виробництво кевларових шоломів в Україні обмежене. Їх постачання здійснюватиме вітчизняний виробник.
Процедури закупівель тепловізорів і приладів нічного бачення відбуваються згідно з державним замовленням.
Кожна партія бронежилетів перед поставкою підлягає ретельній перевірці
Робота над виготовленням бронежилетів починається з отримання зразків на них. Бронежилет незалежно від класу захисту є швейним виробом, якість його починається з якості пошиття чохлів і продовжується на етапі комплектування м’яких балістичних пакетів. Потім перевірка твердості металу, комплектації на кінцевому виході бронежилету. Остаточним контролем є балістичні випробування, що проводяться в лабораторіях на відповідність класу захисту. Випробування елементів бронепластин проводиться в акредитованих лабораторіях і має свою специфіку.
Випробування проводиться для 3 видів зброї ПМ, АК-74 і СВД. і мають свою специфіку. Фіксується відстань від зброї до виробу, а також швидкість кулі. Після цього надається протокол балістичного випробування. У разі відповідності державним стандартам складається акт приймального контролю, що є підставою для використання за призначенням. Після цього бронежилети допускаються на забезпечення ЗС України.
24 червня 2014, 23:09 | ID: 3213 |