«Стан забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, які беруть участь в антитерористичній операції»
Брифінг в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» за участю заступника Міністра оборони України —
керівника апарату Мехеда П.М.
З 3 по 5 липня 2014 року спільною інспекторською групою Міністерства оборони України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства фінансів України, Державної фінансової інспекції України відповідно до розпорядження Прем’єр-міністра України було здійснено перевірку матеріально-технічного, медичного та грошового забезпечення учасників антитерористичної операції, зокрема, щодо забезпечення їх захисними шоломами, бронежилетами, харчуванням.
Щодо організації продовольчого забезпечення
Харчування особового складу проводиться відповідно до норм продовольчого забезпечення у базових таборах шляхом розгортання польових кухонь та приготування гарячої їжі. На блокпостах та вогневих точках, які віддалені від базових таборів, харчування здійснюється шляхом приготування гарячої їжі на малолітражних кухнях, доставки гарячої їжі термосами з базових таборів тричі на день, де це неможливо — видачею сухих пайків.
У військових таборах створені підвищені запаси продовольства за всією номенклатурою в обсягах від 7 до 12 діб, води питної бутильованої — на 3-5 діб.
Підвезення харчів до віддалених підрозділів здійснюється автомобільним транспортом, у разі необхідності залучається повітряний транспорт.
Щодо організації речового забезпечення
Забезпечення військових частин, які беруть участь в АТО, матеріальними засобами речової служби організовано шляхом підвозу необхідної кількості майна транспортом об’єднаних центрів забезпечення до базового табору за заявками командирів. Формою одягу особовий склад військових частин АТО забезпечений, згідно з нормами.
Водночас, потребує заміни 14652 пари черевиків з високими берцями (потреба в коштах складає 4,2 млн. грн.) та 14652 комплекти костюмів камуфльованих літніх, термін носіння яких закінчився (потреба в коштах складає 6,8 млн. грн.).
Низькою залишається забезпеченість засобами індивідуального захисту, станом на 06.07.2014 року забезпеченість складає:
бронежилети — 67 % (1,3 та 4 класу захисту):
потреба — 24857 комплектів;
в наявності — 17648 комплектів;
замовлено — 28357 комплектів (орієнтовний термін поставки — до 31 липня 2014 року, що дозволить забезпечити потребу на 100%);
шоломи кевларові — 2% (з початку АТО в частини (підрозділи) надійшло через довольчі органи 405 шт.):
потреба — 24857шт.;
замовлено — 10000 шт., орієнтовний термін поставки до 20 вересня 2014 року. Решту особового складу забезпечено шоломами сталевими. Для забезпечення повної потреби необхідно додаткове виділення коштів у сумі 28,4 млн. грн.
Станом на 06.07.2014 отримано в якості гуманітарної допомоги від Франції бронежилети в кількості 1000 комплектів. Отримано від США 700 бронежилетів.
Крім того, від фізичних та юридичних осіб з початку АТО в якості спонсорської допомоги отримано бронежилетів 2576 комплектів, які завезені безпосередньо у військові частини.
Для забезпечення мінімальної потреби в речовому майні, з урахуванням осінньо-зимового періоду, необхідно додаткове виділення коштів у сумі 484,28 млн. грн. для закупівлі предметів зимового обмундирування (26100 комплектів).
Щодо організації медичного забезпечення
Медичне забезпечення особового складу формувань, частин (підрозділів) Збройних Сил України, які задіяні у ході антитерористичної операції, здійснюється штатними силами і засобами медичної служби цих частин (підрозділів — медичні пункти, медичні роти) та військово-медичними закладами (ВМКЦ, ВГ та ВМГ) відповідно до існуючої схеми лікувально-евакуаційного забезпечення. Сили та засоби медичної служби формувань ЗС України, що приймають участь в АТО, посилено мобільними лікарсько-сестринськими бригадами та лікарями-спеціалістами зі складу військових госпіталів і військово-медичних клінічних центрів регіонів. Закладами охорони здоров’я Міністерства оборони України у визначених районах розгорнуто два військових мобільних госпіталі (ще два знаходяться у резерві) та сформовано 31 МЛСБ.
Медична допомога пораненим та хворим на блокпостах та базових таборах надається своєчасно з послідуючою евакуацією у лікувальні заклади для надання спеціалізованої медичної допомоги і реабілітації. Евакуація хворих (поранених) з блокпостів, медичних пунктів військових формувань та військових частин (підрозділів) здійснюється до найближчих лікувально-профілактичних закладів: військових (військових мобільних госпіталів, військових госпіталів та військових медичних клінічних центрів) або цивільних (районних, міських, обласних та комунальних лікарень, в яких передбачено 30% ліжкового фонду для потреб Збройних Сил).
З метою найскорішої доставки поранених на етапі надання спеціалізованої медичної допомоги медична евакуація здійснюється із залученням гелікоптерів та літака пошуково-рятувальних служб Повітряних Сил Збройних Сил України.
Щодо організації грошового забезпечення
Грошове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, задіяних в АТО, організовано відповідно до вимог чинного законодавства України.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», військовослужбовцям ЗС України, які залучаються до проведення антитерористичної операції, за період виконання ними спеціальних завдань, пов’язаних з антитерористичною діяльністю, виплачується надбавка за виконання особливо важливих завдань в розмірі 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.
Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2014 № 158 «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету» військовослужбовцям ЗС України, у тому числі строкової служби, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, з 01.05.2014 встановлено виплату винагороди в розмірі 100 % місячного грошового забезпечення, але не менше 3000 гривень.
З урахуванням вищезазначених підвищень грошові виплати військовослужбовцям ЗС України, які залучаються до проведення антитерористичної операції, збільшилися в 2 рази порівняно з іншими військовослужбовцями і становлять залежно від займаних ними посад від 5700 гривень з розрахунку за повний місяць (крім в/с строкової служби).
Довідково:
військовослужбовці строкової служби — від 3172 до 3208 грн.;
рядовий склад військової служби за контрактом — від 5700 до 8445 грн.;
сержантський та старшинський склад військової служби за контрактом — 6780–12477 грн.;
офіцерський склад — від 9360 до 16710 грн.
Кошти для виплати грошового забезпечення для потреб Міністерства оборони були виділенні із резервного фонду бюджету та поступили на рахунки військових частин для особового складу, який залучено до антитерористичної операції, в повному обсязі за червень 2014 року та на виплату винагороди за травень місяць (винагорода проводиться у поточному місяці за минулий місяць).
Довідково: для виплати грошового забезпечення військовослужбовцям ЗС України профінансовано:
за травень — 760,0 млн. грн.;
за червень — 939,0 млн. грн. (у тому числі 86,7 млн. грн. для виплати винагороди учасникам АТО за травень).
Для своєчасної виплати грошового забезпечення військовослужбовцям ЗС України організована та проводиться відповідна робота щодо оформлення банківських карток. Карткові рахунки у рамках зарплатних проектів оформлюються на військовослужбовців та членів сімей за їх бажанням.
Станом на 06.07.2014 не отримали грошове забезпечення
382 військовослужбовця:
за травень — 36 військовослужбовців;
за червень — 346 військовослужбовців.
Основною причиною несвоєчасної виплати грошового забезпечення (до 20 числа) є неможливість доставити готівку до місць виконання завдань військовослужбовцями у районі проведення антитерористичної операції для осіб, які відмовились оформляти карткові рахунки.
Крім того, організовано роботу щодо виплати грошового забезпечення таким військовослужбовцям після проведення ротацій у районах виконання завдань або членам їх сімей у пунктах постійної дислокації військових частин.
08 липня 2014, 17:16 | ID: 3588 |