Прес-реліз 22 серпня 2014 року «Розмінування у зоні проведення АТО та надання допомоги місцевому населенню у відновленні інфраструктури зруйнованої терористами»
Спікери: тимчасово виконуючий обов’язки начальника інженерних військ Збройних Сил Украйни полковник КРАВЧЕНКО Геннадій Вікторович, командир центру розмінування Збройних Сил України полковник РОДІКОВ Володимир Геннадійович, командир окремого понтонно-мостового батальйону полковник ПОРОВИЙ Олександр Миколайович
Групи розмінування Збройних Сил України, які беруть участь в антитерористичній операції, продовжують працювати у звільнених містах і населених пунктах Луганської та Донецької областей. Основні зусилля підрозділів Збройних Сил України, залучених до АТО, зосереджені на знищенні баз підготовки, осередків і блокпостів бойовиків, відновленні контролю над Державним кордоном та надійній ізоляції зони конфлікту. При цьому особливу увагу військовослужбовці приділяють запобіганню втрат серед мирного населення та безпеці цивільних громадян.
Інженерним підрозділам Збройних Сил України доводиться мати справу з великою кількістю залишених терористами розтяжок, мін та боєприпасів, які не розірвалися. За час проведення АТО групи розмінування Збройних Сил України обстежили та розмінували більше 50 об’єктів інфраструктури. Вибухонебезпечі предмети військовослужбовці знаходять скрізь: у підвалах житлових будинків, у будівлях місцевої влади, школах та дитячих садках. Терористи залишають замінованими водні колектори та залізниці, інші важливі об’єкти.
За даними груп розмінування Збройних Сил України, які задіяні в АТО, за період їхньої роботи виявлено та знешкоджено понад 8250 вибухонебезпечних предметів. Перевірено та очищено майже 600 км доріг.
Центр розмінування Збройних Сил підсилює підрозділи АТО групами розмінування
Єдиний в Україні Центр розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України, який дислокується на Хмельниччині, призначений для підготовки спеціалістів з розмінування Збройних Сил та ніших силових структур України. Починаючи з березня 2014 року штатні групи Центру розмінування постійно працюють над виявленням, розмінуванням та знищенням мін, снарядів і саморобних вибухових пристроїв у південно-східних районах України та в зоні проведення АТО.
У Центрі створено відділ розмінування (мінування), де інструктори з миротворчим досвідом і досвідом виконання бойових завдань у районі проведення АТО за прискореною програмою готують фахівців для підсилення та ефективної ротації підрозділів АТО групами розмінування.
Європейські та американські фахівці неодноразово давали високу оцінку реальному стану і потенціалу розвитку Центру. У червні цього року в рамках американської технічної допомоги отримано два з п’яти роботів-саперів аналогічних тим, з якими нашим групам розмінування доводилося працювати у складі Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан.
Нещодавно Центр розмінування отримав ліцензії від Міністерства освіти і науки України на підготовку цивільних фахівців за спеціальностями: «Сапер» і «Водолаз». У перспективі Центр за два місяці готуватиме й «Водолаза-підривника».
УВАГА!
Просимо всіх громадян, що перебувають в зоні АТО бути пильними! Терористи залишають за собою чимало «мін-сюрпризів»!
День за днем терористи полишають українські землі. Вони добре знають, що їх загибель неминуча, і тому вдаються до різноманітних підлостей аби ускладнити життя мирних людей на вивільнених територіях. Вже увійшли у звичку підриви мостів та залізничних колій, знищення підприємств господарчого та харчового спрямування. Однак терористи на цьому не зупинились. Вони почали виготовляти так звані міни-пастки. Тобто вибухівка вкладається у звичайну ручку чи телефон, або в інший предмет. Людина, що взяла його до рук в кращому випадку залишається калікою.
— За весь час нашого перебування тут ми знешкодили кілька сотень подібних сюрпризів, — розповідає офіцер інженерних військ, учасник АТО. — Ми закликаємо людей не брати до рук невідомих речей. Крім того, якщо ви побачили десь «нічийну» сумку чи дипломат, або невідомий автомобіль, який тривалий час припаркований біля вашого будинку відразу телефонуйте до служби ДСНС. Адже так ви врятуєте життя і собі і людям що знаходяться поруч з вами.
Для більшої наочності українські військові сапери організували своєрідну виставку «мін-сюрпризів». Як вони виглядають ви можете побачити на фото.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
УВАГА!
Збройні терористичні угруповання, які діють на сході країни продовжують використовувати заборонені міжнародним законодавством вибухові пристрої, що суперечить Конвенції про заборону протипіхотних мін (Оттава, 1997 р.). При цьому злочинці мінують об’єкти абсолютно не заважаючи на той факт, що ймовірною жертвою можуть стати цивільні люди, або навіть діти.
Під час зачистки звільнених від бойовиків населених пунктів, сапери Збройних Сил України виявили та знешкодили так звану «інтелектуальну» протипіхотну міну, яку лише минулого року було прийнято на озброєння російської армії (фото).
Варто зазначити, що міна після падіння капсули та переведення у бойовий стан відстрілює в різні боки тонкі, жовтуватого кольору нитки, створюючи щось на зразок павутиння. Пристрій має надчутливі сейсмічні датчики, що реагують на рух та здатні спричинити вибух у випадку знаходження у зоні ураження певної кількості людей.
За словами бійців інженерних підрозділів ЗС України, даний тип мін після встановлення розмінуванню не підлягає. Вибуховий пристрій можливо знешкодити лише методом підриву, на місці виявлення.
22 серпня 2014, 19:19 | ID: 4315 |