Участь у заходах Міжнародної ради військового спорту (СІЗМ)

Міжнародна Рада військового спорту (СІЗМ) була заснована 18 лютого 1948 року у м. Ніца (Франція). Країни — засновники: Бельгія, Данія, Люксембург, Нідерланди та Франція.

СІЗМ є неурядовою неполітичною організацією, основною метою якої є розвиток військового спорту та фізичної культури, сприяння зміцненню дружніх стосунків між представниками збройних сил країн — членів організації. На сьогоднішній день СІЗМ є найбільшою у світі військовою мультиспортивною організацією, членами якої є 133 країни світу. СІЗМ, у якості неурядової організації, отримала спеціальний консультативний статус при Економічній та соціальній Раді ООН (ECOSOC) 22 січня 2007 року.

За членством країн, кількістю учасників змагань та їх престижністю — Міжнародна рада військового спорту посідає третє місце у світі після Міжнародного олімпійського комітету та Всесвітньої студентської спортивної спілки.

Девіз СІЗМ — «Дружба через спорт».

Збройні Сили України є повноправним членом СІЗМ з 1993 року. З цього періоду армійські спортсмени приймають участь у чемпіонатах світу та Європи серед військовослужбовців та в багатьох армійських європейських регіональних змаганнях.

Щорічно під егідою СІЗМ проводяться біля 30 чемпіонатів світу серед військовослужбовців, а також понад 50 континентальних та регіональних турнірів з видів спорту.

З 1995 року проводяться Всесвітні ігри серед військовослужбовців. Збірна ЗС України приймала участь у літніх Всесвітніх іграх (1995 — м.Рим, Італія, 1999 — м. Загреб, Хорватія, 2003 — м. Катанія, Італія, 2007 — м.Хайдарабад, Індія, 2011 — м. Ріо-де-Жанейро, Бразилія), 2015 — м.Мунджеон, Республіка Корея, 2019 м. Ухань, Китай та двох зимових Всесвітніх іграх (2010 — м. Аоста, Італія, 2013 — м. Анесі, Франція).

У 1995 році молода армійська команда прийняла участь у I Всесвітніх іграх серед військовослужбовців, які проводилися у м.Рим (Італія). Спортсменами Збройних Сил України було виборено 30 медалей (7 золотих, 14 срібних, 9 бронзових) серед 83 країн світу у 12 видах програми і здобули почесне шосте загальнокомандне місце. Найбільш успішними були виступи у змаганнях з легкої атлетики, боксу, боротьби вільної та греко-римської, стрільби кульової, сучасного п’ятиборства та фехтування.

У 1999 році на II Всесвітніх іграх серед військовослужбовців, які проходили в м.Загреб (Хорватія) армійські спортсмени виступили у 17 видах спорту та вибороли 41 медаль (8 золотих, 19 срібних, 14 бронзових) та посіли 9 загальнокомандне місце серед 82 країн-учасниць. Найбільш успішними були спортсмени у видах спорту: з легкої атлетики, плавання, кульової стрільби, спортивного орієнтування, боротьби вільної та греко-римської, веслування академічного.

У 2003 році в м. Катанія (Італія) відбулися III Всесвітні ігри серед військовослужбовців. В цих міжнародних змаганнях брали участь спортсмени з 84країн світу. В загальному заліку Україна посіла 4 місце. Спортсмени Збройних Сил України вибороли 37 медалей, серед яких 9 золотих, 19 срібних та 9 бронзових. Вдалими були виступи спортсменів у боксі, фехтуванні, плаванні.

У 2007 році пройшли IV Всесвітні ігри серед військовослужбовців у м.Хайдарабад (Індія). У цих змаганнях найбільш успішними були виступи з легкої атлетики, плавання, боксу, боротьби вільної та греко-римської, стрільби кульової. Спортсменами Збройних Сил України було завойовано 5 золотих, 6 срібних та 15 бронзових медалей та в черговий раз був підтверджений статус однієї з найсильніших спортивних держав світу. Серед 102 країн учасниць збірна команда Збройних Сил України посіла 5 місце.

У 2010 році відбулися І Всесвітні зимові ігри серед військовослужбовців (м. Аоста, Італія), у яких прийняло участь 40 країн світу. Спортсмени Збройних Сил України (3 спортсмена) прийняли участь у змаганнях із шорт-треку та посіли два п’ятих місця.

У 2011 році пройшли V Всесвітні ігри серед військовослужбовців (м.Ріо-де-Жанейро, Федеративна Республіка Бразилія), у яких прийняло участь 111 країн світу. Спортсмени Збройних Сил України (49 атлетів, за кваліфікацією: 15 заслужених майстрів спорту, 24 майстрів спорту міжнародного класу та 9 майстрів спорту України) прийняли участь у змаганнях із 7 видів спорту (сучасне п’ятиборство, плавання, легка атлетика, вітрильний спорт, фехтування, кульова стрільба, бокс), здобули 5 золотих, 4 срібних і 9 бронзових медалей та за кількістю медалей посіли 7 загальнокомандне місце.

У 2013 році відбулися ІІ Всесвітні зимові ігри серед військовослужбовців (м. Анесі, Франція), у яких прийняло участь 40 країн світу. Спортсмени Збройних Сил України (13 спортсменів) прийняли участь у змаганнях із 3 видів спорту (біатлон, гірськолижний спорт, шорт-трек).

У 2015 році збірна команда Збройних Сил України прийняла участь у 6 Всесвітніх іграх серед військовослужбовців (м.Мунджеон, Республіка Корея). У Іграх брало участь 117 країн світу та більше 7,5 тисяч атлетів за програмою змагань з 24-х видів спорту.
65 спортсменів Збройних Сил України прийняли участь у змаганнях із 8 видів спорту (боротьба, вітрильний спорт, дзюдо, легка атлетика, плавання, стрільба кульова, сучасне п’ятиборство, фехтування) та здобули 5 золотих, 9 срібних, 12 бронзових медалей. За якістю і кількістю завойованих медалей команда ЗС України посіла десяте загальнокомандне місце.
Також спортсмени збірної команди Збройних Сил України встановили два рекорди світу Міжнародної ради військового спорту: працівник Збройних Сил України Наталія Лупу з бігу на 800 м та працівник Збройних Сил України Марія Лівер у плаванні брасом на 50 м.

У 2019 році в м. Ухань, (столиця провінції Хубей, Китай) відбулися 7 Всесвітні ігри серед військовослужбовців під егідою Міжнародної ради військового спорту.
В 7 Всесвітніх іграх серед військовослужбовців 2019 року прийняли участь біля 10 тис. атлетів з 110 країн світу. Змагання відбулися з 31 виду спорту (аеронавтичне п’ятиборство, бадмінтон, баскетбол, бокс, боротьба вільна, боротьба греко-римська, велоспорт (шосе), військове п’ятиборство, військово-морське п’ятиборство, вітрильний спорт, волейбол, гімнастика спортивна, гольф, дзюдо, легка атлетика, парашутний спорт, плавання, пляжний волейбол, спасіння на воді, спортивне орієнтування, стрибки у воду, стрільба з лука, стрільба кульова, стрільба стендова, сучасне п’ятиборство, теніс, теніс настільний, триатлон, тхеквондо, фехтування, футбол) та було розіграно
316 комплектів нагород.
Збірну команду Збройних Сил України представляли 87 спортсменів
(47 чоловіків та 40 жінок) у змаганнях з 12 видів спорту (боротьба вільна, боротьба греко-римська, вітрильний спорт, дзюдо, легка атлетика, плавання, стрибки у воду, стрільба з лука, стрільба кульова, сучасне п’ятиборство, фехтування, військове п’ятиборство).
Збірна України здобула 33 нагороди (5 золотих, 13 срібних, 15 бронзових) та виборола десяте загальнокомандне місце в медальному заліку за кількістю золотих нагород (сьоме місце — за загальною кількістю медалей).

 


19 вересня 2013, 20:21 | ID: 189 |


Переглядів: 5202 //