Участь спортсменів ЗСУ в Олімпійських іграх

У 1996 році на XXVI літніх Олімпійських іграх в м. Атланта (США)прийняли участь 65 кращих спортсменів Збройних Сил України, які гідно в складі національних команд України представили армійський спорт. Майже половина завойованих збірною командою України медалей належить спортсменам Збройних Сил країни.
Чемпіонами Олімпійських ігор стали молодші лейтенанти Олійник В.М. (боротьба греко-римська), старший лейтенант Таймазов Т.Б. (важка атлетика), прапорщик Кличко В.В. (бокс), сержанти служби за контрактом Браславець Є.А., Матвієнко І.Г. (вітрильний спорт). Срібні медалі здобули мічман Ронжина О.І. та сержант Мазій С.І. (веслування академічне). Бронзовими призерами Олімпійських ігор стали молодший лейтенант Багач О.М.(легка атлетика), прапорщики Пахольчик О.І. (вітрильний спорт), Садовнича О.А. (стрільба з луку), рядові Зазіров З.Д., Тедеєв Е.Е. (боротьба вільна), працівник Збройних Сил України Шаменко В.В.(спортивна гімнастика).

У 2000 році на XXVII літніх Олімпійських іграх в м.Сідней (Австралія)прийняли участь 83 кращих спортсмени Збройних Сил України, які в складі національних команд України гідно представляли армійський спорт у 21 виді порту.
Дев’ять військових спортсменів повернулись з олімпійськими нагородами. Срібні медалі здобули: старший лейтенант Садовнича О.А. (стрільба з луку); молодший лейтенант Феденко О.О., старший прапорщик Чернявський С.В. (велоспорт-трек), матрос Доценко С.М., (бокс). Бронзовими призерами стали: лейтенант Пахольчик О.І., молодший лейтенант Таран Р.О., (вітрильний спорт), молодший лейтенант Сидоренко В.П., (бокс), старший прапорщик Говорова О.І., старший сержант Щуренко Р.А., (легка атлетика). 15 спортсменів Збройних Сил України завоювали 4-6 місця. Протягом змагань армійськими спортсменами та тренерами було докладено значних зусиль для того, щоб прославити державу та її Збройні Сили на міжнародній арені.

У 2004 році в м. Афіни (Грецька Республіка) проходили XXVIII літні Олімпійські ігри, в яких взяли участь близько 10500 атлетів з 202 країн світу, в тому числі 243 атлети з України. 82 представників Збройних Сил України виступили в 15 видах спорту і завоювали 12 олімпійських нагород.
Золоті медалі здобули лейтенант Тедеєв Е.С. (боротьба вільна), молодший лейтенант Скакун Н.А. (важка атлетика). Срібні медалі здобули лейтенант Таран Р.О., молодший лейтенант Леончук Г.І., рядовий військової служби за контрактом Калініна Г.Г., матрос військової служби за контрактом Матевушева С.В. (вітрильний спорт). Бронзові медалі здобули молодший лейтенант Сердінов А.В. (плавання), старші прапорщики Ликов О.В., Шапошніков Л.А. (веслування академічне), прапорщик Третяк В.В. (фехтування), прапорщик Семикіна Т.Г. (веслування на байдарках і каное), прапорщик Стьопіна В.І. (легка атлетика). 23 спортсмени Збройних Сил України завоювали 4-6 місця і здобули залікові бали до загальнокомандної скарбниці Олімпійської збірної команди України.

Значний особистий внесок у підготовку та успішні виступи армійських спортсменів зробили досвідчені тренери та фахівці, зокрема: капітан Миронюк В.В., працівники Збройних Сил України Давідян М.М., Айзенштадт Е.С., Носадчий Е.В., Корякіна Н.П.

У 2008 році 53 армійських спортсменів у складі національної збірної команди України гідно представили нашу державу на XXIX літніх Олімпійських іграх у м. Пекін (Китай).
Золоті медалі вибороли капітан Петрів О.С. (стрільба кульова), солдати служби за контрактом Жовнір О.Б., Пундик Г.В. (фехтування), срібну медаль здобула старшина служби за контрактом Ліщинська І.В. (легка атлетика), та бронзові нагороди вибороли солдат служби за контрактом Чебан Ю.В. (веслування на байдарках і каное), працівник Збройних Сил України Давидова Н.А. (важка атлетика), прапорщик Терещук В.А. (сучасне п’ятиборство).

На Параолімпійських іграх у м. Пекін (Китай) того ж року олімпійськими чемпіонами стали працівник Збройних Сил України Зубковська О.В. (легка атлетика) та член спортивного активу Федина О.М.

У 2006 році (м. Турін, Італія) та 2010 році (м. Ванкувер, Канада) спортсмени Збройних Сил України (11 та 15 спортсменів) прийняли участь відповідно у ХХ та ХХІ зимових Олімпійських іграх, які у складі національної збірної команди України виступили у змаганнях з фігурного катання, біатлону, фрістайлу, лижного двоборства та лижних перегонів (кращий результат серед армійських спортсменів на Іграх 2006 року — бронзова медаль у змаганнях з фігурного катання: працівники ЗС України Гончаров Р. та Грушина О.).

У 2012 році кращі спортсмени Збройних Сил України взяли участь у ХХХ літніх Олімпійських іграх, що відбулися у м. Лондон (Великобританія). Україну презентували 245 членів національної олімпійської збірної команди, 56 з яких — представники Збройних Сил України. 8 армійських спортсменів здобули медалі (5 золотих, 1 срібна та 2 бронзові).
Золоті медалі вибороли молодший сержант Анастасія Коженкова, старший солдат Катерина Тарасенко, працівник ЗС України Наталія Довгодько, лейтенант Яна Дементьєва (веслування академічне), лейтенант Юрій Чебан (веслування на байдарках та каноє). Срібло до свого активу записав працівник П’ятниця Олександр (метання спису). Бронзу здобули працівники ЗС України Олеся Повх та Марія Рємєнь (легка атлетика).

У 2014 році на XXII зимових Олімпійських іграх у м. Сочі (Російська Федерація) Збройні Сили України презентували 7 учасників у трьох видах спорту (біатлон, фрістайл та шорт-трек).
3олоту нагороду у складі естафетної команди з біатлону здобула представник навчально-спортивної бази зимових видів спорту «Тисовець » УС МОУ солдат служби за контрактом Джіма Юлія.

У 2016 роців Бразилії, місті Ріо-де-Жанейро відбулися ХХХІ літні Олімпійські ігри. На Олімпіаді було розіграно 306 комплектів медалей серед рекордної кількості країн — 206.
Нашу державу на Іграх представляли 205 спортсменів, 54 з яких це спортсмени оборонного відомства.
Армійці змагались в академічному веслуванні, греко-римській боротьбі, важкій атлетиці, веслуванні на байдарках і каное, вітрильному спорті, спортивній гімнастиці, дзюдо, легкій атлетиці, плаванні, стрибках у воду, стрибках на батуті, стрільбі з лука, кульовій стрільбі, сучасному п’ятиборстві, та фехтуванні.
Всього на Олімпіаді українські спортсмени здобули 11 медалей: 2 золотих, 5 срібних та 4 бронзових.
Армійські спортсмени внесли вагомий вклад в загальну скарбничку, завоювавши 2 золоті та 4 срібні медалі, що складає переважну більшість медалей, завойованих збірною командою України:
золоті медалі вибороли: Олег Верняєв (спортивна гімнастика, паралельні бруси) та Юрій Чебан (веслування на байдарках і каное, спринт на 200 м).
срібні: Сергій Куліш (стрільба кульова, на дистанції 10 м з пневматичної гвинтівки), Олег Верняєв (спортивна гімнастика, багатоборство), збірна шаблісток, до складу якої входили Олена Кравацька, Аліна Комащук та Олена Вороніна, Жан Беленюк (греко-римська боротьба, у категорії до 85 кг). Ще 14 спортсменів оборонного відомства зупинились в одному кроці від п’єдесталу посів з 4 по 6 місця.

У 2018 році на ХХІІІ Олімпійських іграх в Пхенчхані (Південна Корея) спортсмен Центрального спортивного клубу Збройних Сил України працівник Збройних Сил України Олександр Абраменко здобув золоту медаль для української збірної у змаганнях з фристайлу в лижній акробатиці.
У фіналі Олександр Абраменко показав кращий результат та переміг з сумою 128,51 балів. Срібло досталось китайському спортсмену ЦзяЦзуняну з результатом 128,05 балів. Приймав участь в Олімпійських іграх у Ванкувері, Туріні та Сочі.
Це перша олімпійська медаль в історії фристайлу в Україні!
Свою перемогу українець здобував разом с наставником — ЕнверомАблаєвим, у минулому армійським спортсменом, переможцем Кубку світу з фристайлу. У Кореї він був головним тренером збірної України з фристайлу.

У 2021 році на Іграх ХХХІІ Олімпіади Токіо-2020 були розіграні нагороди у 33 видах спорту, за здобуття 339 комплектів нагород змагались понад 11 тисяч атлетів з більш ніж 200 країн світу.
До складу національної збірної України, загальною чисельністю 158 осіб, увійшли 60 армійських спортсменів, представників закладів фізичної культури і спорту Міністерства оборони України, що складає 38 % від загального представництва національної команди. Армійські спортсмени змагалися за програмою 16 видів спорту: бадмінтон, бокс, боротьба вільна, боротьба греко-римська, велосипедний спорт, веслування академічне, веслування на байдарках і каное, гімнастика спортивна, карате, легка атлетика, плавання, стрибки на батуті, стрибки у воду, стрільба з лука, стрільба кульова, фехтування.
Національна збірна команда України здобула 19 медалей різного ґатунку, а спортсмени ЗС України зробили вагомий внесок до національної скарбнички, здобувши 10 медалей – 1 золоту, 4 срібних та 5 бронзових.
Золоту медаль завоював старший лейтенант Жан Беленюк (боротьба греко-римська, вагова категорії 87 кг).
Срібні: старший солдат Парвіз Насібов (боротьба греко-римська, вагова категорія 67 кг), старший сержант Олена Старікова (велоспорт (трек), індивідуальний спринт), працівник ЗС України Анастасія Четверікова (веслування на байдарках і каное, каное-двійка на 500 м), працівник ЗС України Анжеліка Терлюга (карате, вагова категорія 55 кг).
Бронзові: працівник ЗС України Ірина Коляденко (боротьба вільна, вагова категорія 62 кг), солдат Станіслав Горуна (карате, вагова категорія 75 кг), молодший сержант Ярослава Магучіх (легка атлетика, стрибки у висоту), капітан Олег Омельчук (стрільба кульова, пневматичний пістолет на 10 м у змаганнях змішаних пар), лейтенант Ігор Рейзлін (фехтування на шпагах, індивідуально).
Ще 12 спортсменів оборонного відомства посіли 4 – 6 місця.

У 2022 році на XXIV зимових Олімпійських іграх в м. Пекін, Китайська Народна Республіка Україну на змаганнях представляли 45 спортсменів в 12 спортивних дисциплінах: біатлоні, бобслеї, гірськолижному спорті, лижному двоборстві, лижних гонках, санному спорті, скелетоні, сноубордингу, стрибках на лижах з трампліну, фігурному катанні, фристайлі та шорт-треку.
До складу команди увійшли 16 представників оборонного відомства.
Спортсмен Центрального спортивного клубу Збройних Сил України працівник Збройних Сил України Олександр Абраменко здобув срібну медаль для української збірної в змаганнях з фристайлу (лижна акробатика).


24 вересня 2013, 15:38 | ID: 196 |


Переглядів: 5672 //