Координація заходів протимінної діяльності

27 липня 2018, 09:14 | ID: 42389

24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала широкомасштабне вторгненням в Україну, з використанням усіх видів озброєння. Російські війська наносять масовані авіаційні та ракетні удари по мирним населеним пунктам на всій території України та неодноразово застосовували засоби дистанційного мінування.

Потенційно забрудненими вважаються всі території на яких велись, або ведуться активні бойові дії, які перебувають в тимчасовій окупації та території по яким були нанесені авіаційні та ракетні удари.

На звільнених територіях проводяться заходи нетехнічного, технічного обстеження потенційно небезпечних ділянок та їх маркування. На ділянках, які визначені потенційно небезпечними, розпочато проведення робіт із розмінування.

В Україні існує нормативно-правова база щодо функціонування системи протимінної діяльності, а саме:

Закон України “Про протимінну діяльність в Україні”;

Постанова Кабінету Міністрів України “Про утворення Національного органу з питань протимінної діяльності”;

Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку ведення обліку операторів протимінної діяльності”;

Національний стандарт ДСТУ П 8820:2018 “Протимінна діяльність. Процеси управління. Основні положення”.

Для координації заходів протимінної діяльності Кабінетом Міністрів України утворений Національний орган з питань протимінної діяльності
(далі – Національний орган), що діє за колегіальним принципом. Основним завданням якого є формування державної політики та координація в Україні всіх заходів протимінної діяльності, включаючи гуманітарне розмінування.

2 червня 2022 року під головуванням Міністра оборони України розпочато роботу Національного органу. Під час засідання було затверджено персональний та посадовий склад, розглянуті питання щодо подальшої роботи Національного органу.

Крім того, сформовані та набувають спроможностей за призначенням Центр протимінної діяльності Міністерства оборони України (в складі Державної спеціальної служби транспорту) та Центр гуманітарного розмінування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

З метою підвищення ефективності системи протимінної діяльності в Україні створена дієва система управління якістю розмінування, яка включає сертифікацію операторів протимінної діяльності та контроль якості розмінування.

До виконання заходів з розмінування в Україні залучаються підрозділи від Збройних сил України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служба, загальною чисельністю близько 500 осіб.

Крім того до виконання заходів протимінної діяльності залучені міжнародні неурядові організації з розмінування – The Halo Trust, Данська Рада у справах біженців (DRC), Швейцарський фонд протимінної діяльності (FSD) та національні неурядові оператори “Демінінг Солюшнс” і “ГК груп”.

Виконання заходів з управління якістю у сфері протимінної діяльності здійснюють акредитовані Національним агентством акредитації України Органи сертифікації операторів розмінування та Органи інспектування (Центр розмінування військової частини А2641 Збройних Сил України та Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування та швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій).

Міністерство оборони України в подальшому забезпечуватиме координацію, управління та взаємодію між органами влади, міжнародними партнерами та операторами протимінної діяльності у ході виконання заходів з очищення територій України від вибухонебезпечних предметів.

 ОСТАННІ НОВИНИ
Практично всі країни НАТО та ЄС приєдналися до навчальних програм з підготовки українських військовослужбовців — Олексій Резніков

5 годин тому

Невдачі на фронті, провал мобілізації і проблеми із забезпеченням є провісниками «ідеального шторму» в росії — Олексій Резніков

6 годин тому

Втрати російських окупантів становлять понад 1420 артилерійських систем, збито майже 1050 БПЛА ворога – Генеральний штаб ЗСУ

Вчора в 09:30

Повернення прапора України на деокуповані території означає, що спокійне й соціально забезпечене життя знову стає можливим – звернення Президента Володимира Зеленського

05 жовтня 2022, 23:00

Президент провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача

05 жовтня 2022, 12:30

Від початку повномасштабної війни проти України росія втратила близько 61000 осіб, знищено 232 вертольоти ворога - Генеральний штаб ЗСУ

05 жовтня 2022, 09:15

Українська армія здійснює на півдні нашої країни швидкий і потужний рух – звернення Президента Володимира Зеленського

04 жовтня 2022, 22:50