Жінок у війську стало більше і на керівних посадах зокрема

30 липня 2019, 10:39 | ID: 51434
Жінок у війську стало більше і на керівних посадах зокрема

За останній рік у Львівській області на 10 чоловіків військову службу проходять 2-3 жінки, таку статистику дали у Личаківсько-Шевченківсько-Залізничному ОРВК міста Львова.

Варто згадати, що у 2016 році розширено перелік військових професій для жінок, а з 27 жовтня 2018 року набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях». Закон зрівнює права жінок та чоловіків, ним, зокрема, визначено, що жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками, за винятком випадків, передбачених законодавством з питань охорони материнства та дитинства, а також заборони дискримінації за ознакою статі. Тобто якщо раніше жінки претендували в основному на посади зв’язківців, діловодів, кухарів (не бойові) тощо, то нині вони можуть бути механіками, водіями, артилеристами…

— Зрівняння прав і можливостей чоловіків та жінок під час військової служби справді дієве, — розповідає заступник військового комісара, начальник відділення Личаківсько-Шевченківсько-Залізничного ОРВК міста Львова підполковник Тетяна Беззубцева. — До нас приходять дуже багато дівчат. Усі вмотивовані. Багато-хто хоче військової звитяги: відчути, як це, бути в армії. Для когось це щось пов’язане із романтикою, особливо для молодих дівчат. Та попри різну мету, однією для всіх є — «служити народу України». Вікову категорію визначити неможливо. Тому що звертаються і молоді дівчата, і багатодітні матері…

Жінки можуть йти в будь-який рід військ, найчастіше вони обирають Сухопутні війська. Також збільшилася кількість представниць прекрасної статі у бойових військових частинах. Після укладання відповідного контракту, вони проходять підготовку у навчальних центрах, потім потрапляють у конкретну військову частину, де вони вже проходять планову підготовку в складі підрозділу.

— Дівчата можуть спокійно професійно зростати, будувати власне життя, ніхто не буде встромляти палиці в колеса через гендерні стереотипи, — говорить Тетяна Беззубцева. −  Я — живий приклад того, що так воно і є. За 20 років в армії в мене ніколи не було перепон через те, що я жінка і що я не просуваюся вище.Тепер беруть до уваги не стать, а дивляться на твої професійні досягнення, якщо ти добре підготовлений за фахом, жодних перепон, щоб обіймати керівну посаду немає, — ділиться вона.

 ОСТАННІ НОВИНИ