Зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях»

21 лютого 2017, 10:29 | ID: 27858

Сьогодні в українській армії служать близько 17 тис. жінок, це 8,5% від загальної кількості військовослужбовців. Щодня вони роблять вагомий внесок в нашу перемогу. Проте чинне законодавство містить низку дискримінаційних норм стосовно жінок.
Зокрема ст. 20 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» визначає, що жінки можуть укласти контракт на проходження служби, якщо вони не досягли 40 років. Для чоловіків граничний вік укладання контракту – 45-60 років залежно від військового звання. Крім того, жінки у будь-якому разі зараховуються до запасу другої категорії. Граничний вік перебування жінок у запасі – 50 років. Чоловіків – 60-65 років (залежно від звання). Законом також передбачено обмеження на призначення військовослужбовців-жінок у наряд, направлення у відрядження і на військові збори.
Виправити таке несправедливе ставлення покликаний зареєстрований сьогодні у Верховній Раді проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях», у розробці якого Юридична Сотня брала активну участь.
У результаті прийняття законопроекту
- закріплюється принцип, за яким жінки проходять військову службу на рівних засадах із чоловіками;
- чоловіки і жінки отримують рівні можливості укладати контракт;
- скасовуються необґрунтовані обмеження щодо служби жінок у військовому запасі;
- встановлюються однакові підстави призначення у наряд і проходження військових зборів чоловіками і жінками.
Законопроект є логічним кроком побудови сучасної армії, де чоловіки і жінки можуть служити на рівних умовах. Просимо народних депутатів і активних громадян підтримати даний проект.
Прес-брифінг за участі юриста ГО "Юридична Сотня" Stanislav Ivasyk, народних депутатів Ірина Суслова, Татьяна Рычкова