У Києві проходить ряд зустрічей щодо реалізації принципу гендерної рівності та національного плану дій «Жінки, мир, безпека у секторі оборони»

25 травня 2017, 17:01 | ID: 30578

Днями у Києві проходить офіційний візит, організований структурою ООН Жінки в Україні, спрямований на обговорення реалізації принципу гендерної рівності та національного плану дій «Жінки, мир, безпека у секторі оборони».

Участь у заході взяли Олена Суслова,  голова ГО «Інформаційно-консультативний жіночий центр», Анастасія Дівінська, голова офісу ООН Жінки в Україні, Капітан 2-го рангу Дженніфер Віттвер, ВМС Австралії – спеціаліст з питань політики та офіцер військового зв’язку, ООН-Жінки, Еммікі Руз,  виконавчий директор «1325 Policy Group»,  а також представники і представниці Міністерства Оборони і Генерального Штабу Збройних Сил України, Проектного офісу реформ Міністерства оборони України.

Експертки наголосили на важливості виконання в Україні Національного плану дій з виконання резолюції РБ ООН 1325 "Жінки, мир, безпека" з метою забезпечення стабільного миру та розв’язання конфліктів з урахуванням ґендерного аспекту; сприяння активізації участі жінок у миротворчих процесах; запобігання та протидія ґендерно зумовленому насильству тощо.

Під час заходу  капітан 2-го рангу Дженніфер Віттвер поділилася досвідом запровадження принципів гендерної рівності та національного плану дій «Жінки, мир, безпека у секторі оборони» в Австралії.

В свою чергу Еммікі Руз розповіла про аналогічний досвід впровадження гендерної рівності у Королівстві Швеція та розповіла про найближчі плани щодо проведення дослідження, яке допоможе конструктивному реформуванню даного питання в Україні.

Ключовим поточним завданням визначено проведення масштабного дослідження та аналізу сучасної гендерної ситуації в Україні, що включатиме кілька етапів: аналіз та оцінка попередньо зібраного статистичного масиву даних, аналіз інституційної архітектури, аналіз існуючих формальних та неформальних механізмів, оцінка та розробка механізму попередження гендерно-мотивованих злочинів, а також створення дорожньої карти подальшої реформи. Це завдання є першочерговим, оскільки дасть повну картину і розуміння поточного стану речей, що створить підґрунтя для ефективного планування подальших кроків запровадження реформи і на інституційному, і на суспільному рівнях. Воно буде виконуватися за всебічної підтримки та в кооперації між міжнародною громадською організацією та офісом віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

За результатами зустрічі були розроблені конструктивні рекомендації та визначено напрямки подальшої роботи.

 



ОСТАННІ НОВИНИ
Від початку широкомасштабної війни проти України росія втратила уже понад 212 тис. осіб, знищено 314 літаків ворога – Генштаб ЗСУ

08 червня 2023, 08:00

Створена російськими терористами катастрофа на Каховській ГЕС не зупинить Україну й українців – звернення Президента Володимира Зеленського

06 червня 2023, 22:30

Україна почне підготовку інфраструктури для F-16 після остаточного рішення країн-партнерів, але вже є розуміння, що й де робити – Володимир Зеленський

06 червня 2023, 20:15

Президент передав ордени «Золота Зірка» рідним загиблих Героїв України та вручив інші державні нагороди

06 червня 2023, 17:00

Цьогоріч у Вільнюсі нарешті варто визначити, що Україна буде членом НАТО – звернення Президента України до учасників саміту «Бухарестської дев’ятки»

06 червня 2023, 15:00

Президент України провів екстрене засідання Ради національної безпеки і оборони щодо ситуації на Каховській ГЕС

06 червня 2023, 12:00

За добу наші захисники знищили 800 російських загарбників, збили 35 крилатих ракет, уразили 6 РСЗВ ворога: загальні втрати рф становлять 211,1 тисяч осіб – Генштаб ЗСУ

06 червня 2023, 08:00