Саксофоністка, спортсменка, мандрівниця

16 серпня 2019, 12:10 | ID: 51783
Саксофоністка, спортсменка, мандрівниця

Знайомтесь: саксофоністка оркестру Заслуженого Академічного ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України Олена Муха. Все її творче життя пов’язано з армією. Здібну дівчину запросили до військового оркестру, коли вона була ще студенткою Чернігівського музичного училища. Потім був Зразково-показовий оркестр ЗСУ і ось уже 15 років – у Ансамблі.

Із друзями або соло

Але сьогодні мова піде не про кар’єру талановитої й відданої військовій музиці білявки із саксофоном. Колег, друзів та знайомих Олени Мухи не перестає дивувати її неймовірна жага до подорожей, які часто-густо межують з екстримом. Зовсім недавно вона повернулася з відпустки, яку за традицією провела за кордоном. Цього разу − на островах Індонезії. А взагалі невтомна мандрівниця відвідала вже понад 25 країн.

− Почалося все з банального: мені набридло «подорожувати» у телевізорі й одного дня вирішила для себе: не варто чекати пенсійного віку, а зі світом знайомитись краще нині. Якщо моя відпустка не співпадає у часі з відпусткою моїх друзів, то вирішую подорожувати соло. Так зазвичай називають мандрівку наодинці, − розповідає Олена Муха.

− Мрії відвідати ту чи іншу країну народжуються взимку, намагаюсь заздалегідь спланувати маршрут і замовити квитки –  так  набагато дешевше. Добре, коли трапляється акційна ціна саме в ту країну, де ще не була. Головне в підготовці до подорожі – поступово відкладати кошти.

Люк Бессон закохав у фрідайвінг

Олена зізналась, що найбільші враження у неї залишились від подорожі на Північні Маріанські острови у західній частині Тихого океану.

− Діставалася я туди трьома перельотами. Але дорога ніколи не втомлює, − ділиться спогадами Муха. – Я була у захваті від надзвичайно фантастичної природи й кришталево чистої води.

Про кришталево чисту воду Олена згадала невипадково. Адже вона вже п’ять років займається фрідайвінгом і досягла неабияких результатів. А поштовхом до занять став перегляд фільму відомого французького режисера Люка Бессона «Блакитна безодня».

− Мабуть, для 90 відсотків дайвінгістів ця кінострічка стала стартовим кроком до улюбленого заняття, − говорить Олена. − Так трапилось і зі мною. Я зацікавилась цим видом спорту. З Інтернету дізналася, що він вже активно культивується в Україні. До речі, наша співвітчизниця Наталія Жаркова – чотириразова чемпіонка світу та Європи, рекордсменка світу. І це надихнуло на регулярні заняття.

Статус судді як додаткова можливість подорожувати

У 2013 році військовий музикант Олена Муха навіть брала участь у чемпіонаті Світу з фрідайвінгу в басейнових дисциплінах. І хоча результати тут ще скромні, це не засмучує нашу героїню. Особистий рекорд занурення у ластах на глибину становить 40 метрів, затримка дихання − 5 хвилин. Окрім того, Олена ще й отримала кваліфікацію судді й це додало можливостей… подорожувати світом.

− Зазвичай, прибувши до якоїсь острівної країни, я беру напрокат для подальшої подорожі велосипед чи моторолер. Милуюся краєвидами, спілкуюсь з місцевим населенням і, звісно, багато плаваю, − продовжує розповідь Муха. – Під час останньої мандрівки островами Індонезії я була вражена підводним світом океану, особливо неабиякою кількістю великих черепах біля острова Гілі Траванган. Вони люб’язно позували на камеру і зовсім не мали агресивного вигляду.

На завершення нашої короткої розмови Олена надала кілька фото із своїх мандрівок і поділилася мрією: під час відпустки наступного року відвідати Філіппіни.

Фото з архіву Олени Мухи

Джерело: АрміяInform