Представниці українського Уряду та Парламенту презентували платформу «Безпека. Жінки. Мир»

20 червня 2019, 11:32 | ID: 50559
Представниці українського Уряду та Парламенту презентували платформу «Безпека. Жінки. Мир»

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Міністр у справах ветеранів України Ірина Фріз, Перший Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко та заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова презентували засновану ними платформу «Безпека. Жінки. Мир».

Завдання платформи – збереження і поглиблення напрацювань Уряду та Парламенту у сфері гендерної політики в оборонно-безпековому секторі; забезпечення рівної участі жінок в політичних процесах і державних інституціях. Важливим є підвищення залученості жінок не лише загалом до роботи у владі, а, зокрема, до діяльності в секторі безпеки і оборони, у миротворчих процесах.

Як розповіли учасниці презентації, діяльність платформи буде зосереджена на кількох пріоритетах. В найближчій перспективі – на розробці та ухваленні законів, необхідних для завершення реформ у безпековому секторі, зокрема, ініціатив на виконання раніше ухваленого Закону «Про національну безпеку України».

Наступним пріоритетом є продовження роботи на міжнародному та дипломатичному фронтах, з акцентом на захисті суверенітету і територіальної цілісності України і протидії агресору. Вже сьогодні представниці Уряду та ВР направили лист Високій представниці ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріці Могеріні, де запросили її у рамках візиту до Києва на Саміт Україна-ЄС відвідати і Донбас, щоб побачити на власні очі, що там відбувається. І, якщо до 8 липня Росія не зробить кроків для того, щоб звільнити українських військовополонених на вимогу рішення суду, вони просять Федеріку Могеріні зустрітися з їхніми родинами та сім’ями українських політв’язнів Кремля.

«Маємо захистити те, що вже зроблено в напрямку рівності чоловіків та жінок за ці роки – від ухвалення фундаментальних в цій сфері документів до відміни заборони на певні професії і можливості дівчаткам (від сьогодні!) вступати до військових ліцеїв. Це дуже важлива і потрібна праця, праця на захист, і зміцнення і здобутків, і держави загалом. І ми з колегами не збираємося її залишати», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Серед найвагоміших напрацювань Уряду у сфері рівності чоловіків та жінок вона також назвала той факт, що цьогорічна Річна Національна програма під егідою Комісії Україна-НАТО вже вдруге включає гендерний компонент. В цьому документі визначені середньострокові цілі та пріоритетні завдання на поточний рік з інтегрування гендерної складової в роботу сектору безпеки та оборони. Окрім відкритих нині 458 цивільних професій, раніше заборонених для жінок, вперше відкрито близько 300 військово-облікових спеціальностей, у тому числі і «бойових». Завдяки цьому жінки можуть реалізувати себе в безпековій сфері. Інститут гендерних радників або контактних осіб з гендерних питань у складових сектору безпеки і оборони України продовжує розширюватися. Наразі такі фахівці працюють у Генеральному штабі Збройних Сил України, системі Міністерства внутрішніх справ України, Міністерстві оборони, включаючи відомчі вищі навчальні заклади.

«Встановлення гендерної рівності стало об’єктом державної політики не заради бажання сліпо виконати нормативи та досягти стандартів західних демократій ЄС та НАТО. Це шана українським жінкам, які зверху на вишиванку одягли військову форму та стали на захист держави на рівні з чоловіками, – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Жінки вступили в боротьбу за мир, адже для нас мир та безпека – одні з найбільших цінностей. Українська жінка – це берегиня не тільки домашнього вогнища, а і держави».

Зі свого боку Ірина Геращенко наголосила, що платформа «Безпека. Жінки. Мир» – широкий проект, який залучатиме жіночі громадські організації, волонтерів, ветеранів. «Ми просуватимемо ідею про необхідність залучення жінок до керівних посад в силових структурах. Наприклад, є нагальна потреба започаткування цивільного контролю над розвідкою за стандартами, що базуються на стандартах ЄС та НАТО», – зазначила Ірина Геращенко.

Ірина Фріз зауважила, що безпека більше не є питанням винятково чоловічим, це доведено світовою практикою. Залучення жінок до врегулювання мирних процесів забезпечує їх ефективність. Активні жінки з глибоким професійним досвідом здатні реалізовувати програмні цілі, що дають можливість Україні йти європейським і євроатлантичним курсом.

«За п’ять років спільно з Президентом та Парламентом в рамках Угоди про асоціацію з ЄС було опрацьовано та ухвалено 152 закони. Європейський Союз надає дієві інструменти для можливостей розвитку нашої країни. Наша мета – зберегти цей курс та рухатись далі», – зазначила Марія Іонова.

Служба Віце-прем'єр-міністра УкраїниОСТАННІ НОВИНИ
Електронні рапорти та посвідчення захисника: Міноборони працює над онлайн-сервісами для військових

31 хвилину тому

Планування закупівель за стандартами НАТО: Міноборони підключило 200 військових частин до системи управління оборонними ресурсами SAP

2 години тому

Міноборони та Держлікслужба домовилися про співпрацю

3 години тому

Міністр оборони Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем Олександром Сирським провели розмову з Міністром оборони США Ллойдом Остіном

7 годин тому

За добу російські окупанти втратили понад тисячу осіб, 13 танків і 70 броньовиків – Генштаб ЗСУ

8 годин тому

Швеція надає Україні найбільший від початку широкомасштабного вторгнення пакет військової допомоги

Вчора в 18:33

Міноборони закликає країни Контактної групи з питань оборони України вкласти 1,5 мільярда доларів у виробництво БПЛА

Вчора в 18:09