Молодший сержант Любов Плаксюк за чотири дні опанувала самохідну артилерійську установку 2C5

22 квітня 2019, 11:26 | ID: 49248
Молодший сержант Любов Плаксюк за чотири дні опанувала самохідну артилерійську установку 2C5 Молодший сержант Любов Плаксюк за чотири дні опанувала самохідну артилерійську установку 2C5 Молодший сержант Любов Плаксюк за чотири дні опанувала самохідну артилерійську установку 2C5

Молодший сержант Любов Плаксюк військовослужбовець бригади оперативного командування «Північ» їй 26 років. Дівчина родом з Житомирщини. За чотири дні опанувала самохідну артилерійську установку 2C5 «Гіацинт», і вперше виконала обов'язки навідника.

До армії Любов працювала вчителем історії та права у сільські школі.

Любов підписавши контракт, стала спочатку зв’язківцем, потім командиром відділення охорони. Виконувала завдання за призначенням у районі бойових дій на сході України.

Любов говорить, що не тільки вона захопилася армією по-справжньому, а й її 5-річний син, буваючи у мами на службі, також у захваті від всього, що його оточує.

«Чуєте?! Ціль уражена! ­– не стримуючи емоцій, радіє дівчина. – Я ще ніколи не стріляла з такого озброєння. Але дуже хотіла навчитися. Адже в армійському підрозділі важливо, щоб кожен міг замінити один одного».

Виконавши наказ, Люба, розповідає про підготовку до стрільби та свої дії. А ще про зміну координат, метеодані, балістичні умови, дальність стрільби снаряду.

Стрільби, в яких брала участь Люба, – лише частина тих навчань, які вже кілька днів поспіль проходять на Гончарівському полігоні, що на Чернігівщині. Тренуються військовослужбовці  артилерійської батареї. За легендою, ворог наступає, мета українських воїнів – відбити атаку, не давши противнику прорватися. До бою висуваються екіпажі САУ 2С5.

Крім них, на полігоні відточують вміння й інші артилерійські підрозділи.

Прес-центр оперативного командування "Північ", Світлана Халімоненко.