Міністр оборони відвідав Жіночий конгрес, де розповів про жінок сучасної Української армії
12 грудня 2019, 13:13 | ID: 54647«Чи знали ви, що майже кожний четвертий військовослужбовець ЗСУ — жінка?» — запитав Міністр оборони України Андрій Загороднюк у своєму дописі після виступу на 3-му Українському жіночому конгресі. Далі він уточнив, що їх — 23 відсотки, та що 10% з них боронять Україну в районі ООС і близько десяти тисяч жінок є учасницями бойових дій.
«Тому моя сьогоднішня участь у 3-му Українському жіночому конгресі — логічна і обґрунтована», — написав Міністр оборони на своїй сторінці у facebook.
Також Андрій Загороднюк розповів про головні моменти свого виступу на конгресі.
Рівні права на отримання вищої військової освіти
«Я пам’ятаю, що на попередніх конгресах ми чули пропозиції дати жінкам рівні з чоловіками права отримувати вищу військову освіту», — пише міністр та додає: «Зроблено! 7 % жінок прийняті на навчання у ВВНЗ. У Ліцеї ім. Богуна вперше в історії України проходять вишкіл 23 дівчини, у Військово-морському ліцеї — 3».
Доступ до всіх спеціальностей
Андрій Загороднюк згадує, що Міністерству оборони України рекомендували дати доступ жінкам-військовослужбовцям до всіх ВОС — військово-облікових спеціальностей.
«Зроблено! — повідомляє Міністр. — Відтепер жінки є невід’ємною складовою будь-якої операції чи оборонного процесу. Ще лишились обмеження на деякі офіцерські посади: спецпризначення, підводних човнах та надводних кораблях, посад пов’язаних з використанням вибухових та/або отруйних речовин. Ця тема потребує додаткової уваги».
Раніше АрміяInform повідомляла, що в Українській армії служать 87 жінок-полковників та одна жінка-льотчик.
Медична допомога жінкам-військовослужбовцям
Загороднюк зазначив, що на Конгресі висловлювались побоювання про звуження медичної допомоги для військовослужбовців-жінок.
«Це неправда. Так, медична служба ЗСУ реформується, але це ніяк не стосується цієї теми. Абсолютно навпаки: зараз ми думаємо над тим, щоби збільшити кількість гінекологічних відділень у військових госпіталях (зараз їх лише 5 — Київ, Одеса, Львів, Вінниця, Харків). У інших медзакладах існують лише палати для гінекологічних хворих, але це потрібно міняти», — написав Міністр.
Системна робота з «жіночим питанням» у ЗСУ
Щодо системності роботи Андрій Загороднюк повідомив: «Захист прав жінок-військовослужбовців ми включили у Річну національну програму під егідою Комісії Україна-НАТО (РНП). Наша головна ціль — щоби жінки та чоловіки користувались рівними правами та можливостями у сфері безпеки і оборони. Логічно, що це тягне за собою цілий ворох завдань та викликів у кадровій політиці й освіті».
Як повідомляла АрміяInform, кількість жінок у нашому війську за десять років збільшилась у 15 разів!
Наостанок Андрій Загороднюк відповів на питання, що оборонне міністерство робитиме для того, щоби гендерна складова стала частиною оборонної реформи.
«Плануємо створити в Міноборони Комітет з питань гендерної рівності. Як слідує з його назви, мета його існування — дотримання рівних прав та можливостей жінок та чоловіків у відомстві» — відзначив він першим пунктом.
Другий пункт: «Після завершення оборонного огляду, що зараз проходить у ЗСУ, гендерний компонент стане частиною кожного програмного та стратегічного документу. Цю тему неможливо буде забути».
Третє: «Ми говоритимемо про гендерні аспекти й під час підготовки та навчання військовослужбовців», — поінформував міністр оборони України.
«Звісно, треба ще й згадати про моніторинг захисту прав жінок в ЗСУ і жінок-ветеранів; політику підтримки сімей (військових), які втратили на війні когось з родини... — написав Андрій Загороднюк. — Викликів багато. Однак ми точно не бачимо перешкод для їхнього подолання».