Кожен десятий кандидат на укладення контракту на службу в ЗС України в Донецькій області – жінка

08 листопада 2016, 15:15 | ID: 25223

В Україні в розпалі призовна кампанія. Тим часом додому повертаються мобілізовані військові шостої черги, з яких певна частина повернеться до війська й служитиме далі, уклавши відповідні контракти із ЗС України. Такі ж контракти приходять укладати й інші категорії громадян. Отже, у військкоматах спостерігається чергове сезонне напруження. Про те, в якому ритмі наразі працюють згадані установи на сході країни, кореспондент «НА» довідався, взявши участь у брифінгу Донецького обласного військового комісара полковника Олександра Сергєєва, що відбувся днями в Антикризовому медіа-центрі Краматорська.

Олександр Сергійович одразу зауважив, що регіон за підсумками третього кварталу 2016-го перебуває в лідерах щодо відбору на контрактну службу. Донеччина виконала доведені показники приблизно на 120%. Успішним тут є й перебіг призовної кампанії на строкову службу. Проблемних питань, як запевняє обласний військком, немає, адже молодь охоче іде до лав Збройних Сил. Більшу частину призовників уже відправили до навчальних центрів в усіх куточках держави. По закінченню підготовки вони роз’їдуться по місцям подальшої служби. Звісно ж, варто нагадати: строковики в район АТО не потраплятимуть. Тільки підготовлений вояк може потрапити до складу сил, які проводять антитерористичні заходи. Коли ж хлопці окріпнуть, наберуться знань, навичок, лише тоді свідомо зможуть вирішувати продовжувати службу в якості контрактника чи ні. Керівник військкомату розраховує, що 80% строковиків в області таки залишаться у лавах професійних захисників Вітчизни.

У зв’язку із прибуттям останньої хвилі демобілізованих, військкомати  активізували роботу щодо соціального захисту таких військовослужбовців. Полковник Олександр Сергєєв закликає колишніх вояків не зволікати й звертатися до військкоматів, якщо у них є проблеми, пов’язані з реалізацією гарантованих державою пільг та преференцій.

Натепер в Україні створено доволі сприятливі стартові умови для початку військової кар’єри. І попри певний скепсис, що мав своє об’єктивне підґрунтя, останнім часом на Донеччині сталися відчутні зрушення на ринку праці, які покращили конкурентні позиції ратних фахів порівняно з іншими пропозиціями працевлаштування. Особливо приваблює громадян із вищою освітою можливість пройти нетривалі курси сержантського, старшинського складу і надалі отримати первинне офіцерське звання молодший лейтенант, а за два роки – лейтенант. Завдяки такій спрощеній системі люди, які мають певний життєвий та професійний досвід, не втрачають чотири чи п’ять років на здобуття військової освіти, а оперативно залучаються до контактної армійської служби. Напевно тому найбільше бажання проходити службу за контрактом виявляють чоловіки у віковій категорії 30-40 років. У профорієнтації на користь війська допомагають укладені між військкоматами і центрами зайнятості угоди про співпрацю.

Слід зазначити, що не всі жінки прагнуть на «легкі» вакансії зв’язківців, кухарів, діловодів, медиків, психологів чи бухгалтерів. Приміром, у Маріуполі одна пані виявила незрушне бажання вивчитися на снайпера. Більш того, вона хоче, аби її син теж став професійним снайпером.

Геннадій КАРПЮК, http://na.mil.gov.uaОСТАННІ НОВИНИ