Капелюх на кшталт натовського, але з українським мотивом носитимуть пані офіцери
11 листопада 2019, 12:46 | ID: 53901Завершилося тестування суто жіночої повсякденної форми одягу. Новинки жіночого військового гардероба: сорочку, джемпер, штани, краватку, взуття чотирьох моделей, новий капелюх— упродовж місяця носили жінки — військові зв’язківці.
Скільки жінок — стільки й думок
Красуні в нових одностроях поділилися з кореспондентом АрміїInform своїми враженнями.
— На відмінну від попереднього тестування зразків одностроїв, нові зразки більше потішили. По-перше, взуття, особисто для мене — зручне. Ходити на таких підборах і зі шнурівкою одне задоволення. Вони гарно фіксують ногу і дають можливість робити впевненні кроки як під час вільної ходьби, так і під час урочистої. Як на мене, всі елементи одягу продумані саме для жінки. Проте жодна із сорочок мені не підійшла, я маю таку особливість, як широкі плечі, вважаю, що цей нюанс потрібно врахувати фахівцям із розроблення виробів, — розповіла пані офіцер.
Спеціалісти Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України вкотре підтвердили стару й добру істину: «Скільки жінок, стільки й думок, усім не догодиш!» Особливо, коли це стосується одягу або підборів.
Тризуб замість гудзика на краватці
— Для нас взуття стало найбільшою проблемою. Різній віковій групі подобаються різні моделі. Молодші просять високі підбори, старші ж навпаки. А з приводу висоти підйому — взагалі окрема тема, у кожної свої вимоги через фізіологічні властивості стопи, — розповів начальник управління розробки речового майна ГУ РСМЗ ЗС України підполковник Віталій Рябов.
До речі, висота підборів взуття від 5 до 7 см. Фахівці кажуть, найімовірніше, зупиняться на двох варіантах жіночих туфель.
Щодо штанів, джемпера, краватки та нового капелюха — тут без зауважень, жінки задоволені вдосконаленнями цих зразків.
У штанах завдяки виточкам ззаду тепер немає кишень, вони підкреслюють жіночу фігуру, стали трішки звуженими. Однак дехто завважує, що кишені все ж потрібні, бо мають звичку щось туди покласти.
Жіноча краватка, на думку багатьох, так само, як і чоловіча, надає стриманості військового образу. Розробники подбали про те, щоб цей виріб був суто жіночим. Маленькою цікавинкою тут буде тризуб замість ґудзика у центрі, що нагадуватиме защіпку, яку носять чоловіки. Пропозицію на затвердження щодо змін зразків військового одягу вже подали.
Усі зауваження «моделей» обов’язково врахують
Близько десяти зразків таких головних уборів підбирали наші фахівці, досліджуючи військову форму країн-членів НАТО.
За словами офіцера, деякі елементи зменшували, а деякі збільшували у розмірах. Додавали різний матеріал від картону до пластику. Словом, модифікували, як могли. Так і з’явився цей симбіоз ідей.
— Гадаю, це найкращий варіант головного убору за всі попередні. Кашкет — занадто чоловічий, берет — не дуже зручний. А ось капелюх можна чудово зафіксувати, він має естетичний дизайн, не псує зачіску. Навіть по-іншому почуваєшся. А ще він не залишає слід смужечки на лобі, коли довго носиш, — сміється пані-зв’язківець.
До речі, для старшого офіцерського складу капелюх планують оздобити вишитими дубовими листями золотавого кольору. А для сержантського складу — шкіряними елементами.
Усі зауваження та пропозиції жінок-військовослужбовців, які тестували нові зразки одностроїв, вивчать і проаналізують. До кінця року заплановано розробити технічні специфікації цих предметів, щоб уже із січня 2020 року можна було їх закуповувати.
Насамкінець повідомлю, що наступного року заплановано проведення військових (дослідних) випробувань нових предметів: шапка зимова повсякденна (вона теж буде іншою, відрізнятиметься від чоловічої), плащ демісезонний, труси та топ жіночий.