Цього року понад 40 дівчат поповнили лави харківських кадетів

07 липня 2020, 11:01 | ID: 58600

Плюс понад 250 кадетів – такий результат цьогорічної вступної кампанії в Державній гімназії-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус».

За словами командування навчального закладу, після того, як відбувся випуск 106-ти вихованців, протягом червня вся увага була прикута до роботи із сотнями вступників, які претендували на навчання в 7–10 класи.

– Конкурс становить від 2 до 4 абітурієнтів на одне місце кадета, – говорить начальник гімназії-інтернату генерал-майор Олексій Середа. – Традиційно найбільше було охочих навчатися в 10-му класі. Ми ретельно вивчили атестати кожного хлопця та дівчини, результати медичної комісії, прийняли іспит з фізичної підготовки, математики, української мови, провели психологічний відбір. У результаті, ми відібрали лише найкращих.  До речі, вже другий рік поспіль харківськими кадетами стають дівчата.

– Якщо торік погони одягли близько 30 юних патріоток, то цього літа ми збільшили цю цифру до понад 40 осіб. Серед них конкурс також був найвищим – чотири особи на одне місце в 10-му класі. Тож приємно, що цікаве армійське життя так подобається майбутнім берегиням України, – уточнив генерал-майор Олексій Середа.

Щодо цьогорічних випускників, то приблизно 70 з них обрали шлях офіцера та подали документи до військово-навчальних закладів. Так, популярними серед хлопців та дівчат у погонах є Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Військово-юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та інші.

На даний час, з урахуванням нового поповнення, у кадетському корпусі навчаються близько 600 кадетів, з них – понад 70 дівчат. До Харкова всі вони прибули із 20 областей України та міста Києва. З вересня 2019 року тут функціонують 19 класів (взводів), що поділяються на 6 рот.

Фото з архіву гімназії-інтерната «Кадетський корпус»

Інформагентство АрміяInform