20 січня в Києві відбудеться презентація «Мартирологу», присвяченого захисникам ДАПу

17 січня 2020, 15:01 | ID: 55206
20 січня в Києві відбудеться презентація «Мартирологу», присвяченого захисникам ДАПу

20 січня о 14:00 в Національному військово-історичному музеї України відбудеться презентація книги «Оборона донецького аеропорту, 2014-2015. Хроніка бойових втрат. Мартиролог». У зв’язку з невеликим накладом паперового варіанта «Мартирологу», вона відсьогодні доступна для завантаження за посиланням.

Працівники музею та автори сайту «Книга пам`яті полеглих за Україну» виконали комплексний аналіз усіх наявних джерел про оборону Донецького аеропорту. Передусім, використано матеріали Місії «Евакуація-200» («Чорний тюльпан»), добровольці якої забирали більшість тіл полеглих захисників. Також досліджено матеріали медичних установ, судово-медичних експертиз, окремі документи і списки ЗС України. Окремим пластом роботи став аналіз величезної кількості інформації, опублікованої у відкритих джерелах. Зокрема, у книзі наведено свідчення сорока учасників боїв за ДАП, які бачили на власні очі смерть побратимів.

У «Мартиролозі» можна знайти інформацію про 96 загиблих, а також 4 зниклих безвісти «кіборгів» безпосередньо на території Донецького летовища (зокрема, у новому і старому терміналах, вежі, пожежній частині, злітно-посадковій смузі). У хронологічній послідовності наведено докладні дані про близько 300 поранених захисників ДАПу.

– Станом на сьогодні вважається, що у боях за Донецький аеропорт загинуло понад 100 українських військових, близько 440-ка - зазнали поранень. Ці цифри теж відповідають дійсності, але у них враховано втрати більш широко – з урахуванням полеглих і поранених у боях за прилеглі опорні пункти (поза межами аеропорту): на «Зеніті» – військовій частині Повітряних Сил України, яка прикривала ДАП із повітря, а також під Монастирем – місцем скупчення супротивника, який штурмували наші війська, – зазначив заступник Національного військово-історичного музею України Ярослав Тинченко.

На думку авторів-упорядників «Мартирологу», бої за «Зеніт» і Монастир – важливі операції, але їх слід розглядати в контексті інших військових подій січня 2015 року в районі Донецька. Тож інформацію про загиблих і поранених під час цих боїв наведуть в інших виданнях музею.

Інформагентство АрміяInformОСТАННІ НОВИНИ
Вечірній брифінг пресслужби операції Об’єднаних сил 28.02.2020

5 годин тому

У Республіці Польща завершуються міжнародні змагання «Військовий лижний патруль 2020», в яких беруть участь українські військовослужбовці

7 годин тому

Армійські біатлоністи у складі збірної України стали чемпіонами Європи

8 годин тому

Андрій Загороднюк висловив співчуття сім’ям загиблих і поранених турецьких військових внаслідок обстрілу в Сирійській Арабській Республіці

9 годин тому

На Харківщині проведено двоступеневі командно-штабні навчання

Вчора в 14:34

Щоденне зведення пресслужби Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил

Вчора в 12:30

2 березня у Центральній стоматологічній поліклініці Міноборони буде проведено реконструктивно-оперативні втручання по відновленню зубо-щелепової системи важкопораненим учасникам АТО/ООС та звільненим з полону

Вчора в 12:14