Понад 100 морпіхів отримали берети

01 грудня 2019, 17:19 | ID: 54413

«Я люблю морську піхоту!» – слова, підтверджені брудом і потом/

Щоб здобути право на носіння омріяного берета морського піхотинця, сотня воїнів на Одещині подолала вісім неймовірних кілометрів психологічної смуги перешкод.

Згідно з Кодексом морської піхоти України, для отримання почесного берета кольору морської хвилі військовослужбовець після трьох місяців бездоганної служби, позитивних відгуків командирів та складання заліків за спеціальністю може добровільно подати рапорт на проходження психологічної смуги.

– Це випробовування гуртує колектив і гартує дух морського піхотинця. Подолавши його, він здобуває право вважатися справжнім українським морпіхом, причетним до історії та славетного сьогодення нашого побратимства,  – розповів кореспонденту  АрміяInform  командувач Морської піхоти України генерал-лейтенант Юрій Содоль.

Участь у проходженні психологічної смуги перешкод цього разу взяли військовослужбовці 35-ї окремої бригади морської піхоти, на базі якої й проводилось випробування, а також майбутні командири підрозділів морської піхоти, які навчаються у Військовій академії (м. Одеса) та представники Командування морської піхоти ВМС ЗС України, які тільки перевелися з інших видів та родів військ.

Психологічна смуга була розроблена з урахуванням основних завдань морської піхоти України. Основна увага тут зосереджена на подоланні різних водних перешкод, висадці на необладнане узбережжя, русі по пересіченій місцевості, діях у різноманітних тактичних ситуаціях, витривалості та навченості особового складу.

Проте на першому місці тут стоїть згуртованість колективу та відданість спільній справі. Напевне, саме тому, як би не було важко, на кожному з елементів проходження смуги воїни у весь голос горлали «Вірні завжди!» та «Я люблю морську піхоту!»

Зазначимо, що жоден із учасників випробовування не залишив свою групу добровільно, лише суворі умови проходження та пильний нагляд інструкторів змусили декількох військовослужбовців через погіршення фізичного стану  утриматись від подальшого проходження маршруту. Як запевняють в командуванні, вони зможуть, урахувавши свої помилки та підготувавшись, пройти смугу наступного разу.

Нагородою для всіх, хто пройшов психологічну смугу перешкод, заслуженою відзнакою стало вручення їм від командирів беретів морських піхотинців України.

При цьому командувач Морської піхоти України генерал-лейтенант Юрій Содоль повідомив, що в найближчому майбутньому  буде створена єдина психологічна смуга перешкод як елемент курсу школи морського піхотинця, котра буде створена до кінця наступного року на базі навчального центру цього роду військ.ОСТАННІ НОВИНИ
100 годин у небі та п’ять першокласних льотчиків — на Вінниччині підбили підсумки льотно-методичного збору

27 хвилин тому

Андрій Загороднюк привітав воїнів з Днем Збройних Сил України безпосередньо в районі ООС та у Харківському шпиталі

1 годину тому

Інформаційний матеріал щодо порядку роботи позаштатних контактних центрів (Саll-центрів) в органах військового управління Збройних Сил України

4 години тому

Щоденне зведення Міноборони щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил

4 години тому

Телепередача Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України «Техніка війни»

5 годин тому

Сьогодні в Міноборони України вшанували пам’ять чотирьох героїв, які загинули внаслідок російської збройної агресії на сході держави

7 годин тому

Зведення щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил на 07:00 7 грудня 2019 року

Сьогодні у 07:00