В районі н.п. Богданівка та Петрівське розпочався практичний етап процесу розведення сил і засобів

09 листопада 2019, 13:38 | ID: 53856
В районі н.п. Богданівка та Петрівське розпочався практичний етап процесу розведення сил і засобів В районі н.п. Богданівка та Петрівське розпочався практичний етап процесу розведення сил і засобів В районі н.п. Богданівка та Петрівське розпочався практичний етап процесу розведення сил і засобів В районі н.п. Богданівка та Петрівське розпочався практичний етап процесу розведення сил і засобів

Сьогодні, 9 листопада, о 12.00 годині, в районі н.п. Богданівка та Петрівське Донецької області, розпочався практичний етап процесу розведення сил і засобів.

Українська сторона була готова до практичного розведення ще вчора, 8 листопада. Ця дата визначена враховуючи той факт, що останнє порушення режиму припинення вогню на ділянці розведення сил та засобів №3 (н.п. Петрівське), відображене у щоденному звіті Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ (далі СММ ОБСЄ) в Україні від 31.10.2019, зафіксовано 30 жовтня цього року.

Дії окупаційних військ нелогічні, про що свідчить готовність, всупереч міжнародним домовленостям, до розведення 4 листопада та неготовність, з незрозумілих причин, 8 листопада.

Попередньо було досягнуто домовленостей щодо початку розведення 9 листопада.

9 листопада 2019:

12.00 -12.01 - білий сигнал ракети з обох сторін, що підтвердив готовність.

12.10 - повторний сигнал зеленою ракетою НЗФ РФ.

12.15 – повторний сигнал зеленою ракетою української сторони.

12.20 – практичне розведення сил і засобів розпочато.

Сигнали ракет було підтверджено СММ ОБСЄ та нашими спостережними постами на передовій.

З ділянки розведення №3 відведенню підлягають 42 військовослужбовця Збройних Сил України, три бойових броньованих машини та 48 одиниць стрілецької зброї.

Сили ООС відходять на 1 км і займають нові, заздалегідь обладнані позиції. Процес відведення верифікується представниками СММ ОБСЄ та нашими військовослужбовцями з СЦКК. Він реалізується в рамках досягнутих у попередні роки домовленостей у Мінську. Зокрема, Протоколу від 5 вересня 2014 року, Меморандуму від 19 вересня 2014 року, а також комплексу заходів з виконання Мінських угод від 12 лютого 2015 року.

Розведення особового складу та озброєння буде відбуватися протягом трьох днів. Потім, здійснюється пошук і знищення мінно-вибухових загороджень, демонтаж фортифікаційних споруд та інших об’єктів військового призначення в межах визначеної ділянки.

На 29 добу українська сторона інформує про те, що усі заходи проведено і вже наступного дня представники СММ ОБСЄ проводять верифікацію виконаних заходів.

Нагадуємо – процес розведення проходить дзеркально з обох сторін.

Пресцентр операції Об’єднаних силОСТАННІ НОВИНИ
Вечірній брифінг пресслужби операції Об’єднаних сил 28.02.2020

3 години тому

У Республіці Польща завершуються міжнародні змагання «Військовий лижний патруль 2020», в яких беруть участь українські військовослужбовці

6 годин тому

Армійські біатлоністи у складі збірної України стали чемпіонами Європи

7 годин тому

Андрій Загороднюк висловив співчуття сім’ям загиблих і поранених турецьких військових внаслідок обстрілу в Сирійській Арабській Республіці

7 годин тому

На Харківщині проведено двоступеневі командно-штабні навчання

8 годин тому

Щоденне зведення пресслужби Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил

Сьогодні у 12:30

2 березня у Центральній стоматологічній поліклініці Міноборони буде проведено реконструктивно-оперативні втручання по відновленню зубо-щелепової системи важкопораненим учасникам АТО/ООС та звільненим з полону

Сьогодні у 12:14